Początek akcji
Prasa o nas
Plebiscyt

(materiały archiwalne)

13 listopada, mimo pozornie "pechowej" daty, był dla nas  udany, bowiem właśnie tego  dnia odbyło się inaugurujące program " Raz, dwa, trzy - bądź bezpieczny i Ty" spotkanie przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji       w Sandomierzu z nauczycielami oraz rodzicami uczniów klas I-III. Podczas spotkania wyświetlono m.in. prezentację pt. "Masz tylko jedno życie" oraz omawiano zagadnienia związane z realizacją programu.

Zarówno pokazana prezentacja jak i informacje przekazane przez panów policjantów wzbudziły żywe zainteresowanie wśród  licznie zgromadzonych uczestników prelekcji

SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA Z RODZICAMI

UCZNIÓW KLAS MŁODSZYCH – WPROWADZENIE PROGRAMU

„RAZ, DWA, TRZY – BĄDŹ BEZPIECZNY I TY”

We wtorek 13 listopada 2007 w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Sandomierzu odbyło się spotkanie dotyczące przystąpienia przez szkołę do realizacji programu profilaktyczno – prewencyjnego dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej pod nazwą „Raz, dwa, trzy – bądź bezpieczny i Ty”.

W spotkaniu tym uczestniczyli: Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Policji pan Józef Pracało i pan Paweł Przyłucki, pedagog szkolny, wychowawcy klas I-III oraz rodzice uczniów klas młodszych.

Celem spotkania było zapoznanie rodziców z założeniami programu oraz zachęcenie ich do współpracy podczas jego realizacji.

Dyrektor szkoły mgr Jan Orzeł oraz pani pedagog mgr Justyna Wesołowska w swoich wystąpieniach uświadomili zebranym rodzicom, jak ważna jest dla nich i ich dzieci realizacja tego programu.

W trakcie spotkania zaprezentowano zebranym film pt.„Masz tylko jedno życie” dotyczący wszelkich zagrożeń związanych z ruchem drogowym. Następnie pan policjant Paweł Przyłucki skomentował przedstawiony film, omówił cele wprowadzonego programu, sposób jego realizacji oraz korzyści płynące z przystąpienia do niego. Podkreśli, że prawidłowa realizacja programu pozwoli szkole uzyskać Certyfikat Bezpieczeństwa.

Po zakończeniu pierwszej części spotkania rodzice przeszli do klas, gdzie odbyły się wywiadówki. W trakcie wywiadówek rodzice wypełnili pierwszą anonimową ankietę dotyczącą problematyki bezpieczeństwa oraz dokonali wyboru przedstawicieli klas do powołanej w szkole Rady Bezpieczeństwa

Opracowały: A. Piętowska, M. Kasprzyk