Slide item 1

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY.

Slide item 2

Boisko Wielofunkcyjne

DYSPONUJEMY ZEWNĘTRZNYM BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM, NA KTÓRYM MOŻEMY ROZWIJAĆ TALENTY SPORTOWE NASZYCH PODOPIECZNYCH W SEZONIE LETNIM

Slide item 3

Sala Gimnastyczna

W SEZONIE ZIMOWYM ĆWICZENIA SPORTOWE ODBYWAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

VI Dzieciecy Przegląd Kolęd i Pastorałek

12 stycznia w Domu Katolickim odbył się VI Dziecięcy Przegląd Kolęd i Pastorałek. To kolejna edycja tego popularnego w mieście spektaklu. Organizatorami koncertu są Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Sandomierzu oraz Parafia św. Józefa w Sandomierzu.

W tym roku wzięły w nim udział grupy :

- „Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola Językowego „ Różowy słoń” z kolędą „Gore gwiazda Jezusowi”

- „Biedronki” z Przedszkola Samorządowego nr 7 z pastorałką ”Rozśpiewały się obłoki”

- „Starszaki” z Niepublicznego Przedszkola Językowego „ Jaś i Małgosia” z kolędą ”Przybieżeli do Betlejem”

- „Nutki” z Przedszkola Samorządowego nr 3 z utworem „Dzieciąteczko maleńkie”.

- „Muchomorki” z Przedszkola Samorządowego nr 5 z pastorałką „Gore Gwiazda”

- „Smerfy” - z Przedszkola Samorządowego nr 6 z kolędę. „Chojka”.

- „Jabłuszka” oddziału Przedszkola Samorządowego nr 1 z kolędą „Przybieżeli do Betlejem”.

- „Krasnale” z Przedszkola Samorządowego nr 1 z pastorałką „Od serca do ucha ”.

- Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 z pastorałką „Do stajenki”

- Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 z pastorałką „Gwiazdeczka”.

Koncert poprowadzili uczniowie z klasy VII a naszej szkoły: Tomek Bukszyński oraz Dagmara Słowikowska.

Nasi uczniowie z klas I a i I b pod kierownictwem wychowawczyń pani Bożeny Chmielewskiej i pani Agnieszki Piętowskiej przygotowali współczesną pastorałkę „Do stajenki” . Dzieciaki spisały się znakomicie . Ciekawa reżyseria z elementami tańca oraz kolorowymi kostiumami i rekwizytami przyciągała wzrok publiczności . Na scenie pojawiły się aniołki i straszliwy diabeł, a także trzej królowie. Wśród kolędników nie zabrakło też gwiazdy betlejemskiej i turonia.

© 2016 Szkoła Podstawowowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl