Slide item 1

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sandomierzu

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY.

Slide item 2

Boisko Wielofunkcyjne

DYSPONUJEMY ZEWNĘTRZNYM BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM, NA KTÓRYM MOŻEMY ROZWIJAĆ TALENTY SPORTOWE NASZYCH PODOPIECZNYCH W SEZONIE LETNIM

Slide item 3

Sala Gimnastyczna

W SEZONIE ZIMOWYM ĆWICZENIA SPORTOWE ODBYWAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Certyfikat Bezpieczeństwa na lata 2018 – 2022

1 lutego w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość – przekazania „Certyfikatu Bezpieczeństwa” na lata 2018-2022. Jest to wyróżnienie przyznawane przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Wojewodę Świętokrzyskiego w ramach programu profilaktyczno-prewencyjnego "Raz, dwa, trzy - bądź bezpieczny i TY". Program realizowany jest w klasach I – III szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego przy współpracy wychowawców, rodziców i funkcjonariuszy policji. Nasza szkoła uczestniczy w nim 10 lat - od roku 2007 i jest to już nasz 3 certyfikat.

 

W uroczystości oprócz społeczności szkolnej brali udział przedstawiciele instytucji sprawujących nadzór nad realizacją programu. Byli to:

- Pan Tomasz Janik – z-ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji  w Kielcach

- Pani Marzanna Piórkowska – naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Kielcach

- Pani Anna Zielińska –Brudek – podinspektor Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach

- Pan Wojciech Szymczak – z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu

- Pan Krzysztof Zielonka – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Komendy Powiatowej Policji  w Sandomierzu

- Pan Paweł Przyłucki - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu

- Pani Małgorzata Lipa – starszy wizytator Zamiejscowego Oddziału Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Sandomierzu.

 

W uroczystości brali udział także zaproszeni goście – przedstawiciele instytucji współpracujących  i zaprzyjaźnionych z naszą szkoła oraz funkcjonariuszki Policji stale współpracujące z nami podczas realizacji programu - panie: Agnieszka Otrębska i Paulina Mróz.

Z tej okazji uczniowie klas młodszych, do których skierowany był program, przygotowali pod opieką nauczycieli i pedagoga szkolnego krótki program artystyczny. Mali aktorzy z nowo utworzonego teatru „ Dwójka Mini” pokazali 2 scenki dotyczące bezpieczeństwa i czyhających na dzieci zagrożeń. Była to historyjka ukazujące perypetie małego Franka związane z nieuwagą podczas drogi do szkoły i zdarzenie, które spotkało nadmiernie ufną Kasię. Dzieci wywiązały się ze swego zadania doskonale. Ich gra była sugestywna i dawała widowni do myślenia. Program urozmaiciły piosenki: „O zasadach na jezdni”, „ O ograniczonym zaufaniu” i  „O niebezpiecznym świecie”.

 

 

Po części artystycznej nastąpiło wydarzenie, na które wszyscy niecierpliwie oczekiwali, czyli wręczenie certyfikatu. Niezmiernie ucieszyły nas ciepłe słowa i pochwały, a szczególnie fakt, iż jako jedyna szkoła w powiecie sandomierskim otrzymujemy to wyróżnienie po raz trzeci.

Ponieważ w naszej szkole program „ Raz, dwa, trzy – bądź bezpieczny i Ty” został rozszerzony także na klasy IV-VII, nie mogło zabraknąć akcentu związanego z zadaniami realizowanymi przez tą grupę naszych wychowanków. Dlatego szkolna grupa teatralna „ Przystanek dwójka” zaprezentowała swój najnowszy spektakl: „Mega supi i co dalej?”. Zanim to jednak nastąpiło młodsi uczniowie, dla których przedstawienie to było zbyt trudne i nie mogliby w pełni zrozumieć jego wymowy, opuścili salę. Jednak zrobili to w sposób niezwykły, prezentując z pomocą pani policjantki, że potrafią przychodzić przez pasy. Przejście dla pieszych stanowiące element scenografii i doskonale nadawało się do tego ćwiczenia.

 

Następnie, gdy na widowni zasiedli uczniowie z klas starszych rozpoczęło się przedstawienie. Nasi młodzi aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role. Pokazali, z jakimi borykają się problemami i czego tak naprawdę oczekują od życia. Agresja, odrzucenie przez rówieśników, to bolączki wielu szkół i dlatego warto uświadomić sobie, co jest ważne, a co nie i jakich wyborów życiowych dokonywać. Sztuka wywarła na widowni duże wrażenie tym bardziej , że nasi młodzi aktorzy potrafią grać. Świadczy o tym fakt, że dwukrotnie zdobyli I miejsce podczas Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Kielcach. Jest to ich cegiełka włożona w realizację programu „Raz, dwa , trzy…” i miło nam było, że podczas tej uroczystości mogliśmy pochwalić się także ich umiejętnościami.

 

 

 

Ponieważ starsi uczniowie nie uczestniczyli w pierwszej części uroczystości, na koniec programu pani Katarzyna Ciźla – mama należąca do Szkolnej Rady Bezpieczeństwa- zaprezentowała im certyfikat. Na tym uroczystość zakończyła się.

Zaloguj się

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2016 Szkoła Podstawowowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl