ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 15.02.2019

15 lutego w DZIEŃ OTWARTY szkoły gościli u nas kandydaci na przyszłych uczniów klasy pierwszej wraz ze swoimi rodzicami.  Zaplanowaliśmy dla nich różne atrakcje. Dzieci obejrzały szkołę i zwiedziły sześć sal lekcyjnych. W każdej z nich czekała na nich jakaś niespodzianka lub zadanie do wykonani.

Program był bardzo urozmaicony, tak by milusińscy dobrze się bawili. Była krótka „zabawowa” lekcja angielskiego, różne eksperymenty, które pokazali młodszym kolegom uczniowie klas starszych.

Potem przedszkolaki odwiedziły bibliotekę, gdzie odgadywały baśniowe zagadki. W pracowni klasy III na przyszłych uczniów czekały dwa zadania. Na tabliczkach z ciastoliny zapisywali wylosowaną literkę, a następnie, według własnej inwencji twórczej, kolorowali, za pomocą specjalnego piasku, wielkanocne malowanki.

Wreszcie w pracowni klasy drugiej przyszła pora na zapoznanie się z tablicą multimedialną i internetowe gry edukacyjne.

Przedostatnim etapem wędrówki po szkole była sala gimnastyczna. Tu wykorzystując różne przyrządy, dzieci mogły dać upust nagromadzonej energii .

W każdej pracowni  nasi mali goście otrzymywali element puzzli . Po przejściu do świetlicy, ostatniej stacji naszej wycieczki po szkole, z otrzymanych fragmentów tworzyli obrazek – wizerunek naszej szkoły.

Po zabawie w sali klasy II b na wszystkich gości czekał skromny poczęstunek. Pobyt w naszej szkole podobał się milusińskim i wcale nie mieli ochoty wracać do domów. Ale jak wiadomo wszystko, co dobre szybko się kończy. Zapraszamy ponownie.