Szkoła Podstawowa nr 2 w Sandomierzu

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY

JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY 1919-2019

DOŁĄCZ DO NAS I TWÓRZMY WSPÓLNIE HISTORIĘ NASZEJ SZKOŁY

previous arrow
next arrow
Slider

"Spełniajmy marzenia" - spektakl teatralny przygotowany przez SZKOLNE KOŁO TEATRALNE " Przystanek Dwójka"


 

Spektakl „Spełniajmy marzenia” zaprezentowany przez szkolną grupę teatralną „Przystanek Dwójka” powstał na motywach filmu animowanego pt. „Balerina” - jest jego teatralną adaptacją. Pomysł wystawienia tej właśnie sztuki wyszedł od samych uczniów – młodych aktorów, członków grupy teatralnej. Realizacja widowiska była ich marzeniem, ekspresją własnych pragnień i talentów. Do tego odwołuje się także tytuł spektaklu – „Spełniajmy marzenia”.

 

Adaptacją, scenografią, kostiumami i reżyserią zajęły się dwie pasjonatki - panie Anna Cież ( nauczycielka j. angielskiego) i Justyna Wesołowska ( pedagog szkolny). W spektaklu wzięło udział około pięćdziesięcioro dzieci z klas IV-VIII. Aby adaptacja zyskała taki kształt, jak obecnie, autentyzm i profesjonalizm - trzeba było bardzo dużo pracy. Przygotowania do spektaklu trwały wiele miesięcy. Niejednokrotnie i dzieci, i ich opiekunki, poświęcały swój wolny czas - także w soboty czy niedziele- na żmudne próby i ćwiczenia.

Spektakl oprócz elementów tańca zawierał w sobie także sceny musicalowe, czy nawet wodewilowe. Jednak młodzi artyści stanęli na wysokości zadania. Ich taniec i śpiew , wywarł  na publiczności naprawdę duże wrażenie.


 

Ponieważ akcja sztuki rozgrywa się w świecie tancerzy, uczennice potrzebowały opanować, choć w minimalnym stopniu, podstawowe zasady tańca klasycznego. Musiały wykazać się przy tym  kondycją, wygimnastykowaniem i dużą zręcznością – tak by wykonywane przez nie figury nabrały lekkości i wiarygodności. Oprócz wprawek tanecznych, muzyki i śpiewu zachwyca także gra aktorska.


 

Fantastyczna jest np. scena, w której Wiktor- jeden z głównych bohaterów tej historii -łapie rzucane przez Felicję talerze. Bardzo autentycznie wypadły też sceny rywalizacji pomiędzy Felicją i jej przeciwniczką Kamilą. Dziewczyny swoimi gestami i spojrzeniem doskonale oddały rosnące między nimi napięcie.

 

Paryska przygoda dwojga uciekinierów z sierocińca, przedstawiona przez naszych uczniów, była nadzwyczaj realna i wiarygodna - po prostu prawdziwa.

 

Oczywiście, tak duże przedsięwzięcie wymagało odpowiedniej oprawy. Organizacyjnie Szkołę Podstawową numer 2 wspomogli: Sandomierskie Centrum Kultury , które zapewniło nagłośnienie i oświetlenie sceny oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, który wziął na  siebie oplakatowanie  i reklamę tego wydarzenia. Ogromną rolę odegrali także rodzice, służący radą i pomocą w każdej wymagającej tego sytuacji. 

 

Na przedstawieniu gościł Burmistrz Miasta i Wiceprzewodniczący Rady Miasta. Panowie nie szczędzili pochwał i oklasków. Pan Burmistrz – Marcin Marzec powiedział nawet, że bardzo się pomylił sądząc, ze Dwójka nie jest w stanie go już niczym zaskoczyć. Przyznał , że talent i umiejętności aktorskie naszej grupy teatralnej przerosły jego oczekiwania.

 

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl