ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY

"Spełniajmy marzenia" - spektakl teatralny przygotowany przez SZKOLNE KOŁO TEATRALNE " Przystanek Dwójka"

Spektakl „Spełniajmy marzenia” zaprezentowany przez szkolną grupę teatralną „Przystanek Dwójka” powstał na motywach filmu animowanego pt. „Balerina” - jest jego teatralną adaptacją. Pomysł wystawienia tej właśnie sztuki wyszedł od samych uczniów – młodych aktorów, członków grupy teatralnej. Realizacja widowiska była ich marzeniem, ekspresją własnych pragnień i talentów. Do tego odwołuje się także tytuł spektaklu – „Spełniajmy marzenia”.

Adaptacją, scenografią, kostiumami i reżyserią zajęły się dwie pasjonatki - panie Anna Cież ( nauczycielka j. angielskiego) i Justyna Wesołowska ( pedagog szkolny). W spektaklu wzięło udział około pięćdziesięcioro dzieci z klas IV-VIII. Aby adaptacja zyskała taki kształt, jak obecnie, autentyzm i profesjonalizm - trzeba było bardzo dużo pracy. Przygotowania do spektaklu trwały wiele miesięcy. Niejednokrotnie i dzieci, i ich opiekunki, poświęcały swój wolny czas - także w soboty czy niedziele- na żmudne próby i ćwiczenia.

Spektakl oprócz elementów tańca zawierał w sobie także sceny musicalowe, czy nawet wodewilowe. Jednak młodzi artyści stanęli na wysokości zadania. Ich taniec i śpiew , wywarł  na publiczności naprawdę duże wrażenie.

Ponieważ akcja sztuki rozgrywa się w świecie tancerzy, uczennice potrzebowały opanować, choć w minimalnym stopniu, podstawowe zasady tańca klasycznego. Musiały wykazać się przy tym  kondycją, wygimnastykowaniem i dużą zręcznością – tak by wykonywane przez nie figury nabrały lekkości i wiarygodności. Oprócz wprawek tanecznych, muzyki i śpiewu zachwyca także gra aktorska.

Fantastyczna jest np. scena, w której Wiktor- jeden z głównych bohaterów tej historii -łapie rzucane przez Felicję talerze. Bardzo autentycznie wypadły też sceny rywalizacji pomiędzy Felicją i jej przeciwniczką Kamilą. Dziewczyny swoimi gestami i spojrzeniem doskonale oddały rosnące między nimi napięcie.

Paryska przygoda dwojga uciekinierów z sierocińca, przedstawiona przez naszych uczniów, była nadzwyczaj realna i wiarygodna - po prostu prawdziwa.

Oczywiście, tak duże przedsięwzięcie wymagało odpowiedniej oprawy. Organizacyjnie Szkołę Podstawową numer 2 wspomogli: Sandomierskie Centrum Kultury , które zapewniło nagłośnienie i oświetlenie sceny oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, który wziął na  siebie oplakatowanie  i reklamę tego wydarzenia. Ogromną rolę odegrali także rodzice, służący radą i pomocą w każdej wymagającej tego sytuacji.

Na przedstawieniu gościł Burmistrz Miasta i Wiceprzewodniczący Rady Miasta. Panowie nie szczędzili pochwał i oklasków. Pan Burmistrz – Marcin Marzec powiedział nawet, że bardzo się pomylił sądząc, ze Dwójka nie jest w stanie go już niczym zaskoczyć. Przyznał , że talent i umiejętności aktorskie naszej grupy teatralnej przerosły jego oczekiwania.