Szkoła Podstawowa nr 2

IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W SANDOMIERZU

JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY 1919-2019

DOŁĄCZ DO NAS I TWÓRZMY WSPÓLNIE HISTORIĘ NASZEJ SZKOŁY

previous arrow
next arrow
Slider

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU


2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu z tej okazji i my postanowiliśmy pokazać i uzmysłowić uczniom, na czym polega autyzm. Problem autyzmu pojawia się coraz częściej w polskich szkołach. I u nas są uczniowie, których on dotyka.

 

Pani Maria Bułdyś – historyk, anglistka i jednocześnie nauczyciel wspomagający, zna to zagadnienie dogłębnie i postanowiła z dziećmi z klas czwartych przeprowadzić warsztaty na ten temat. Głównym celem tych zajęć, było pokazanie, że autyści to często uczniowie bardzo zdolni, ale postrzegający świat w nieco inny sposób i szczególnie wrażliwi na niektóre zwykłe z pozoru czynniki. Pani Maria pokazała dzieciom za pomocą prostych, ale bardzo sugestywnych ćwiczeń, jak widzi, czuje i odbiera świat człowiek autystyczny. Uczniowie przekonali się na własnej skórze, jak trudne mogą być dla dziecka autystycznego proste czynności takie jak np. wiązanie sznurówek, nawlekanie igły, czy odwzorowywanie wzorów lub pisma.

Czwartoklasiści obejrzeli także bardzo pouczający film, pokazujący, jak bardzo ciche z pozoru dźwięki, zakłócają funkcjonowanie autystyka. Teraz na pewno lepiej zrozumieją swoich kolegów, którzy zmagają się z ta przypadłością w życiu codziennym i staną się bardziej tolerancyjni i otwarci na potrzeby innych ludzi. Zajęcia były bardzo ciekawe i na pewno wiele nauczyły dzieci.

 

Cała społeczność szkolna mogła także wzbogacić swoja wiedzę na ten temat dzięki tablicom informacyjnym umieszczonym na korytarzach szkoły.

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl