Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych - TEATR LALKI I AKTORA "Kubuś" W KIELCACH

20 maja ( w poniedziałek) w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” odbył się III Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych: „Uwaga! Dzieci na scenie!”, do którego, na podstawie nagrań, zakwalifikowały się najlepsze grupy z regionu świętokrzyskiego. W przeglądzie uczestniczyły zespoły aktorskie z całego województwa, walcząc o nagrodę główną, czyli profesjonalne warsztaty teatralne z aktorami teatru „Kubuś”. W śród trzech wyróżnionych grup znalazł się „Przystanek Dwójka”.

Nasza grupa teatralna, jako jedyna, wygrała udział w projekcie realizowanym przez teatr „Kubuś” pod nazwą „ W szkole i na scenie”. Będą to warsztaty, na których aktorzy teatru „Kubuś”, doskonalić będą technikę teatralną naszych uczniów i wspólnie z dziećmi i opiekunami naszego koła teatralnego przygotują finałowe przedstawienie, które zostanie zaprezentowane na deskach Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” przed szerszą publicznością. Niezmiernie cieszymy się sukcesem naszych młodych artystów i ich opiekunek. POWODZENIA.

Przed występem nasi młodzi artyści, dzięki hojności sponsora, odwiedzili halę sportową przeznaczoną do ćwiczeń akrobatycznych. Były tam ogromne „baseny” z gąbkami, trampoliny, powietrzne mosty i huśtawki, na których uczniowie mogli swobodnie ćwiczyć. Była to doskonała zaprawa i równocześnie czas na wyciszenie niemałych przecież emocji związanych z udziałem w przeglądzie. Naszej młodzieży ta część programu wyjazdu do Kielc niezmiernie się spodobała.