Szkoła Podstawowa nr 2

IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W SANDOMIERZU

JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY 1919-2019

DOŁĄCZ DO NAS I TWÓRZMY WSPÓLNIE HISTORIĘ NASZEJ SZKOŁY

previous arrow
next arrow
Slider

Warsztaty Ekologiczne


 

8 października w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne w których uczestniczyły wszystkie klasy. Na sali gimnastycznej były stanowiska, na każdym klasa spędzała  10 minut.

Stanowisko eksperckie ochrona ziemi .Dzięki stanowisku eksperckiemu uczestnicy dowiedzą się czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady oraz jaki jest jego wpływ na otoczenie.

Dodatkowo każdy odwiedzający stoisko zasięgnie informacji co dzieje się z odpadami po tym jak trafią do pojemników na śmieci. Jak długo żyją śmieci, jakie mamy oznaczenia tworzyw sztucznych? Czym są i jakie wyróżniamy eko - znaki? Dodatkowo każdy chętny weźmie udział w recyklingowym eko twisterze.

 

Stół multimedialny. Obrandowana wyspa wyposażona w osiem ekranów dotykowych. Na każdym z nich  dostępne są aplikacje multimedialne o prawidłowej segregacji odpadów. Aplikacje posiadają zróżnicowany poziom trudności.

 

 Monidło „Zero Waste”. Zero waste,  w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Monidło nawiązuje ściśle do idei Zero Waste. Uczestnicy stają się jego częścią pozując do zdjęć i oznaczając się na portalach społecznościowych.

 

Mini wystawa „cuda recyklingu”Nadawanie odpadom drugiego życia i stworzenie z nich  przedmiotów codziennego użytku.

Gra planszowa XXL W tej grze to uczestnicy są pionkami. Każde pole to inne pytanie z dziedziny zmniejszenia ilości odpadów oraz ochrony powietrza. Wygrywa osoba, która dobrze odpowie na pytania i zdobędzie największą liczbę oczek rzucając kostką.

 

Gra puzze XXL . Mega puzzle, w którym po prawidłowym ułożeniu wszystkich elementów powstaje eko miasto.

 

 

Segregacja odpadów – bramka celnościowa zdjęcie. Bramka – dmuchaniec, z otworami symbolizującymi pojemniki na śmieci do segregacji.Przy użyciu kolorowych piłek (każdy kolor symbolizuje inny odpad) trafiamy do odpowiednich pojemników.

 

Warsztaty recyklingowe - biżuteria. Tworzenie oryginalnych naszyjników i bransoletek przy użyciu  resztek  różnobarwnych tkanin bawełnianych.

 

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl