Szkoła Podstawowa nr 2

IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W SANDOMIERZU

JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY 1919-2019

DOŁĄCZ DO NAS I TWÓRZMY WSPÓLNIE HISTORIĘ NASZEJ SZKOŁY

previous arrow
next arrow
Slider

Mistrzostwa Powiatu Sandomierskiego Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego klas V-VI w Lekkiej Atletyce

24 maja na miejskim stadionie sportowym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sandomierskiego Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego klas V-VI w Lekkiej Atletyce. Nasza szkolna drużyna przystąpiła do współzawodnictwa wraz z dziesięcioma reprezentacjami innych szkół  powiatu. Uczniowie rywalizowali zarówno w konkurencjach biegowych jak  i w technicznych. W skład reprezentacji szkoły weszli: Julia Gołębiowska, Karolina Stawowy, Angelika Dziarek, Julia Wojciechowska, Wiktoria Słonina, Maciej Bochniak, Jan Skobel, Igor Pocheć, Jan Budzyń, Dawid Borecki, Tomasz Bukszyński i Damian Żyła. 
W rzucie piłeczką palantową najlepszym okazał się Maciej Bochniak z wynikiem 43 metrów który zapewnił mu zwycięstwo.W skoku w dal drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Jan Budzyń, który uzyskał odległość 4,34 m.Cztery dni póżniej startowali uczniowie klas czwartych i młodszych, w których również odnieśli sukcesy. W składzie reprezentacji szkoły weszli: Olwia Piwowar, Natalia Rocka, Maciej Węgiel, Emil Kozieł, Bartłomiej Pituch, Dominik Gołuński, Bartłomiej Dudek, Filip Boćkowski, Wiktoria Piwowar, Natalia Bienias , Marcelina Chowicka, Franciszek Budzyń, Filip Gospodarczyk i Kamil Rokosz. W rzucie piłeczką palantową Oliwia Piwowar zajęła II miejsce (22,5 metra), w skoku w dal najlepszym okazał się Franciszek Budzyń (3,80 metra) który odebrał złoty medal. W biegu na 600 m Natalka Rocka bezkonkurencyjnie wybiegała złoty medal.
Wiktoria Piwowar zakwalifikowała się do finału biegu na 60 m, w którym uzyskała czwartą lokatę.


W tym dniu odbyły się również sztafety 4x200 m klas V-VI. Były one przełożone z dnia 24 maja ze względu na złą pogodę. Obydwie sztafety zajęły III miejsca.
Dziewczęta w składzie Julia Gołębiowska, Angelika Dziarek, Wiktoria Słonina, Karolina Stawowy – 2,18 min. Chłopcy w składzie Jan Budzyń, Damian Żyła, Maciej Bochniak, Dawid Borecki – 2,05,15 min.

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl