24 maja na miejskim stadionie sportowym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sandomierskiego Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego klas V-VI w Lekkiej Atletyce. Nasza szkolna drużyna przystąpiła do współzawodnictwa wraz z dziesięcioma reprezentacjami innych szkół  powiatu. Uczniowie rywalizowali zarówno w konkurencjach biegowych jak  i w technicznych. W skład reprezentacji szkoły weszli: Julia Gołębiowska, Karolina Stawowy, Angelika Dziarek, Julia Wojciechowska, Wiktoria Słonina, Maciej Bochniak, Jan Skobel, Igor Pocheć, Jan Budzyń, Dawid Borecki, Tomasz Bukszyński i Damian Żyła.
W rzucie piłeczką palantową najlepszym okazał się Maciej Bochniak z wynikiem 43 metrów który zapewnił mu zwycięstwo.

W skoku w dal drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Jan Budzyń, który uzyskał odległość 4,34 m.

Cztery dni póżniej startowali uczniowie klas czwartych i młodszych, w których również odnieśli sukcesy. W składzie reprezentacji szkoły weszli: Olwia Piwowar, Natalia Rocka, Maciej Węgiel, Emil Kozieł, Bartłomiej Pituch, Dominik Gołuński, Bartłomiej Dudek, Filip Boćkowski, Wiktoria Piwowar, Natalia Bienias , Marcelina Chowicka, Franciszek Budzyń, Filip Gospodarczyk i Kamil Rokosz. W rzucie piłeczką palantową Oliwia Piwowar zajęła II miejsce (22,5 metra), w skoku w dal najlepszym okazał się Franciszek Budzyń (3,80 metra) który odebrał złoty medal. W biegu na 600 m Natalka Rocka bezkonkurencyjnie wybiegała złoty medal.
Wiktoria Piwowar zakwalifikowała się do finału biegu na 60 m, w którym uzyskała czwartą lokatę.

W tym dniu odbyły się również sztafety 4x200 m klas V-VI. Były one przełożone z dnia 24 maja ze względu na złą pogodę. Obydwie sztafety zajęły III miejsca.
Dziewczęta w składzie Julia Gołębiowska, Angelika Dziarek, Wiktoria Słonina, Karolina Stawowy – 2,18 min. Chłopcy w składzie Jan Budzyń, Damian Żyła, Maciej Bochniak, Dawid Borecki – 2,05,15 min.