Dzień Chłopaka w klasie I A

Dnia 29 września w  klasie I A odbył się poraz pierwszy „Dzień Chłopaka”. Był  to dzień pełen wrażeń i radości. Chłopcy czekali na niego z niecierpliwością. Przygotowali się na jego uczczenie także rodzice. Jedna z mam piekła cały wieczór pyszne rogaliki, inna szyła piękne aplikacje z niespodzianką, ktoś z rodziców wyczarował super batoniki i napoje. Ale najważniejsze w tym dniu było spotkanie z Rycerzem Łukaszem i pokaz broni, strojów i innych ciekawostek ukrytych w podziemiach zbrojowni.

Kilku uczniów znało już ciekawostki związane z sandomierskim rycerstwem. Maciek na jednej z lekcji opowiadał o znanym rycerzu Boboli. Ale historia uratowania Sandomierza przez Halinę Krepinkę długo zapadnie wszystkim w pamięci. Z pomocą rycerza Łukasza przedstawili ją sami uczniowie. Stali się jednocześnie widzami i aktorami.

Niektórzy wcielili się w role groźnych Tatarów, inni w mieszkańców miasta i bohaterską Halinę. Jeden z najodważniejszych chłopców przemienił się nawet w gołębia i pofrunął wysoko na rękach rycerza. Wielu chłopców potem próbowało swoich sił przymierzając zbroje, próbując utrzymać miecz i tarczę w rękach. Dla dziewczynek też coś się znalazło; piękne stroje, które można było samemu wybrać i  przymierzyć.  W drodze powrotnej do szkoły pierwszaki pobawiły się wspólnie na placu zabaw i zjadły słodycze.

Wszyscy byli zadowoleni z takiego dnia. A przed uczniami klas pierwszych to dopiero początek wspaniałej przygody z naszą szkołą. Już wkrótce czeka ich kolejna wyprawa, podczas której spotkają wielu mieszkańców lasu.