Szkoła Podstawowa nr 2

IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W SANDOMIERZU

JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY 1919-2019

DOŁĄCZ DO NAS I TWÓRZMY WSPÓLNIE HISTORIĘ NASZEJ SZKOŁY

previous arrow
next arrow
Slider

Dzień Chłopaka w klasie I A

Dnia 29 września w  klasie I A odbył się poraz pierwszy „Dzień Chłopaka”. Był  to dzień pełen wrażeń i radości. Chłopcy czekali na niego z niecierpliwością. Przygotowali się na jego uczczenie także rodzice. Jedna z mam piekła cały wieczór pyszne rogaliki, inna szyła piękne aplikacje z niespodzianką, ktoś z rodziców wyczarował super batoniki i napoje. Ale najważniejsze w tym dniu było spotkanie z Rycerzem Łukaszem i pokaz broni, strojów i innych ciekawostek ukrytych w podziemiach zbrojowni.

 Kilku uczniów znało już ciekawostki związane z sandomierskim rycerstwem. Maciek na jednej z lekcji opowiadał o znanym rycerzu Boboli. Ale historia uratowania Sandomierza przez Halinę Krepinkę długo zapadnie wszystkim w pamięci. Z pomocą rycerza Łukasza przedstawili ją sami uczniowie. Stali się jednocześnie widzami i aktorami.

Niektórzy wcielili się w role groźnych Tatarów, inni w mieszkańców miasta i bohaterską Halinę. Jeden z najodważniejszych chłopców przemienił się nawet w gołębia i pofrunął wysoko na rękach rycerza. Wielu chłopców potem próbowało swoich sił przymierzając zbroje, próbując utrzymać miecz i tarczę w rękach. Dla dziewczynek też coś się znalazło; piękne stroje, które można było samemu wybrać i  przymierzyć.  W drodze powrotnej do szkoły pierwszaki pobawiły się wspólnie na placu zabaw i zjadły słodycze.

Wszyscy byli zadowoleni z takiego dnia. A przed uczniami klas pierwszych to dopiero początek wspaniałej przygody z naszą szkołą. Już wkrótce czeka ich kolejna wyprawa, podczas której spotkają wielu mieszkańców lasu.

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl