Szkoła Podstawowa nr 2

IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W SANDOMIERZU

JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY 1919-2019

DOŁĄCZ DO NAS I TWÓRZMY WSPÓLNIE HISTORIĘ NASZEJ SZKOŁY

previous arrow
next arrow
Slider

Akcja Pierwszaki 2017/2018

Już poraz kolejny odbyła się akcja Echa Dnia „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” - Spotkanie poprowadził miły konferansjer, który razem z maskotką Echa Dnia – Jeżem  Edkiem zapraszał kolejnych gości na scenę. Najpierw pojawili się pracownicy Krajowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którzy zapoznali dzieci z bajką „Krusikowo”  oraz  odegrali scenkę o trzmielu Okruszku i pszczółce Kruszynce.

 Pouczająca historia pszczółki była przypomnieniem zasad korzystania z kąpielisk a rozmowa z ratownikiem uświadomiła dzieciom, że są to miejsca nie tylko wspaniałej zabawy ale również  miejsce niebezpieczne i groźne.   Następnie na scenie pojawili się  strażacy, którzy opowiadali o swojej pracy, prezentowali wyposażenie strażaka oraz przypominali o prawidłowym zachowaniu w sytuacji zetknięcia się z ogniem.

Pokaz kolejnych gości – policjantów ruchu drogowego bardzo podobał się wszystkim dzieciom. Próby naśladowania policjanta kierującego ruchem drogowym w rytm gwizdka i muzyki rozweselił małych widzów. Podsumowaniem spotkania był  konkurs  z nagrodami, w którym uczestniczyli przedstawiciele zaproszonych klas. Uczniowie przypomnieli, że nie wolno bawić się środkami chemicznymi, ślizgać się po zamarzniętych stawach oraz zawsze należy uważnie przechodzić przez jezdnie. Po zakończeniu spotkania dzieci udały się na scenę, gdzie wykonano im zdjęcia klasowe, które ukażą się w specjalnym dodatku do "Echa Dnia".

Do tematyki bezpieczeństwa nauczyciele powracają wielokrotnie na zajęciach, ucząc dzieci postępowania w niebezpiecznych sytuacjach. Są to tematy niezwykle ważne, gdyż od wiedzy i świadomości  najmłodszych zależy często zdrowie a nawet życie wielu z nich. Dlatego udział w takich akcjach i powracanie do tematyki bezpieczeństwa ma duże znaczenie.

W akcji organizowanej przez  Echo Dnia uczestniczymy już od  wielu lat.  Najstarsze pierwszaki, które po raz pierwszy włączyły się w akcję Echa Dnia w 2002 roku mają już 22 lata. Ten czas pokazuje, jak wiele działań profilaktycznych zostało zorganizowanych od  początku istnienia tej akcji.

W ramach akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” – przeprowadzony zostanie plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę pierwszą w województwie świętokrzyskim. Głosowanie rozpocznie się po opublikowaniu zdjęć i zakończy się pod koniec grudnia. Wszystkich sympatyków naszej szkoły oraz rodziców prosimy o udział w tej akcji. Trzymamy kciuki za naszych pierwszaków i życzymy im powodzenia!

 

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl