Slide item 1

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY.

Slide item 2

Boisko Wielofunkcyjne

DYSPONUJEMY ZEWNĘTRZNYM BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM, NA KTÓRYM MOŻEMY ROZWIJAĆ TALENTY SPORTOWE NASZYCH PODOPIECZNYCH W SEZONIE LETNIM

Slide item 3

Sala Gimnastyczna

W SEZONIE ZIMOWYM ĆWICZENIA SPORTOWE ODBYWAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

Odwiedziny przedszkolaków - grupa "Słoneczko"

Nasza szkoła już wielokrotnie gościła przedszkolaków. Tym razem odwiedziła nas grupa „Słoneczek” z Samorządowego Przedszkola nr 3. Przywitaliśmy ją przedstawieniem pt. „Na straganie” a następnie zaprosiliśmy na lekcję pod hasłem „Wybieram zdrowie”. Uczniowie klasy trzeciej dużo dowiedzieli się na temat prawidłowego odżywiania i zdrowego trybu życia. Chcieli tą wiedzę przekazać najmłodszym i dlatego przygotowali się do prowadzenia zajęć. Pod okiem wychowawcy uczyli się po lekcjach posługiwać programem Power Point; prezentować poszczególne slajdy, prawidłowo odczytywać nazwy witamin oraz wskazywać odpowiednie produkty.

Co robimy w domu ?

Lekcje w klasie trzeciej poświęcone tematyce zdrowego odżywiania to cykl różnorodnych zajęć. Uczniowie chętnie podejmują też dodatkowe -  zaproponowane im działania. Mama Kuby włączyła się do zajęć nt. szkodliwości cukru i przygotowała plakat uświadamiający zagrożenie, jakim jest nadmierne spożywanie cukru. Inną propozycją było samodzielne wykonanie drugiego śniadania lub deseru. Natalka oraz Kuba przygotowali z takiej pracy dokumentację fotograficzną. Oboje cieszą się z przygotowanych przez siebie posiłków. Okazuje się, że zdrowy posiłek może być kolorowy i smaczny.

Zajęcia - "Dbam o to, co jem i jak spędzam czas"

Dnia 8 grudnia w klasie III a odbyła się lekcja pt. „ Dbam o to, co jem i jak spędzam czas.” Zajęcia rozpoczęły się zapoznaniem z przyniesionymi przez dzieci zdjęciami. Dzieci oglądały na nich siebie w różnych okresach życia. Na zdjęciach dzieci oglądały również nawzajem swoich rodziców. Szybko spostrzegły, że przyglądając się wizerunkom rodziców, mogą uświadomić sobie jak będą wyglądać w przyszłości. Lekcja „Dbam o to, co jem i jak spędzam czas” przypomniała dzieciom o rzeczach, które niezbędne są do prawidłowego rozwoju. Podczas zajęć dzieci próbowały, czy możliwe jest życie bez powietrza, co wywołało u nich dużo uśmiechu i w ostateczności okazało się, że powietrze jest nam do życia niezbędne.

© 2016 Szkoła Podstawowowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl