Szkoła Podstawowa nr 2

IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W SANDOMIERZU

JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY 1919-2019

DOŁĄCZ DO NAS I WSPÓLNIE TWÓRZMY HISTORIĘ NASZEJ SZKOŁY

previous arrow
next arrow
Slider

Odwiedziny przedszkolaków - grupa "Słoneczko"

Nasza szkoła już wielokrotnie gościła przedszkolaków. Tym razem odwiedziła nas grupa „Słoneczek” z Samorządowego Przedszkola nr 3. Przywitaliśmy ją przedstawieniem pt. „Na straganie” a następnie zaprosiliśmy na lekcję pod hasłem „Wybieram zdrowie”. Uczniowie klasy trzeciej dużo dowiedzieli się na temat prawidłowego odżywiania i zdrowego trybu życia. Chcieli tą wiedzę przekazać najmłodszym i dlatego przygotowali się do prowadzenia zajęć. Pod okiem wychowawcy uczyli się po lekcjach posługiwać programem Power Point; prezentować poszczególne slajdy, prawidłowo odczytywać nazwy witamin oraz wskazywać odpowiednie produkty.

Na początku zajęć nauczyciel wprowadził dzieci w tematykę zdrowego stylu życia a następnie głos zabrali sami uczniowie. Przy komputerze zasiadł Bartek, który bardzo lubi pomagać pani w takich sytuacjach. Prowadzące zajęcia dziewczynki Amelka, Natalka, Ola i Karolinka chciały zaprezentować się bardzo profesjonalnie i postanowiły, że przygotują sobie odpowiednie stroje. Wzbudziły tym duże zainteresowanie przedszkolaków. Drugi Bartek odegrał role chłopca, który rozmawia ze specjalistami do spraw żywienia zadając im różne pytania. Nasi goście dowiedzieli się z zajęć, jak należy prawidłowo się odżywiać, jakie witaminy kryją się w różnych warzywach i owocach oraz jak ważne jest podejmowanie właściwych decyzji przy wyborze produktów spożywczych w sklepie. Prowadzące zajęcia uczennice z dużym znawstwem prezentowały skomplikowane symbole chemiczne oznaczające witaminy i pokazywały na przykładzie owoców i warzyw, gdzie są „ukryte”. Na zakończenie uczniowie klasy trzeciej pokazali przedszkolakom prawidłową procedurę mycia rąk, co wszyscy razem przećwiczyli. To było ciekawe doświadczenie dla uczniów kasy trzeciej. Prowadzenie zajęć dla przedszkolaków okazało się dużym wyzwaniem ale tak wciągającym, że dzieci takie zajęcia chcą jeszcze powtórzyć. A same przedszkolaki - nie mogły się nadziwić, jacy mądrzy są nasi uczniowie. Na zakończenie pani wychowawczyni grupy „Słoneczek” podziękowała za miłe spotkanie i przekazała dla uczniów klasy trzeciej drobne słodkości.

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl