Szkoła Podstawowa nr 2

IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W SANDOMIERZU

JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY 1919-2019

DOŁĄCZ DO NAS I WSPÓLNIE TWÓRZMY HISTORIĘ NASZEJ SZKOŁY

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Wiadomości ogólne

Nazwa zadania:
Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Sandomierz realizowanego w ramach Programu dla gmin województwa świętokrzyskiego pn. „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej”.

Kwota dofinansowania:
Całkowity koszt zadania 75.000,00 zł., w tym kwota dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach 60.000,00 zł.
(dotacja w kwocie 60.000,00 zł. stanowiącej 80% kosztów kwalifikowalnych z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania: Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Sandomierz)
Dotację otrzymały trzy szkoły podstawowe, każda w kwocie 20.000,00 zł.

Realizacja zadania:

Przybyło do szkoły specjalistyczne wyposażenie pracowni, które zostało stosownie rozdysponowane i umieszczone w specjalnie zakupionych regałach. Wyposażenie można podzielić na działy, w skład których wchodzą:

- ochrona powietrza atmosferycznego, energia odnawialna;

- ochrona wód;

- ochrona gleb i powierzchni ziemi;

- obserwacje, badania i pomiary przyrodnicze;

- plansze, gry, puzzle.

Cele przystąpienia szkoły do projektu to:

  • polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczo - środowiskowych  w szkole poprzez zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych;
  • podniesienie jakości edukacji ekologicznej, kształtowanie zainteresowań uczniów ekologią, ochroną przyrody i środowiska;
  • poszerzenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych/środowiskowych
  • integracja, komplementarność działań w zakresie edukacji ekologicznej na terenie gminy poprzez współpracę szkoły, urzędu gminy, społeczności lokalnej i innych jednostek.

Sposoby realizacji zaplanowanych celów edukacyjnych:

  • wyposażenie/doposażenie/utworzenie pracowni edukacji ekologiczno- przyrodniczej w sprzęt i pomoce dydaktyczne;
  • organizacja zajęć lekcyjnych dla dzieci w pracowni edukacji ekologiczno- przyrodniczej;
  • wykorzystanie pracowni do przeprowadzenia zajęć pozalekcyjnych dla dzieci o charakterze przyrodniczym, kształtujących zainteresowanie dzieci ekologią, ochroną przyrody i środowiska;  
  • przeszkolenie nauczycieli w ramach Programu w celu umożliwienia optymalnego wykorzystania zakupionego sprzętu i pomocy dydaktycznych w szkołach;
  • organizacja spotkań lub innych form edukacyjnych w oparciu o pracownię edukacji ekologiczno- przyrodniczej, angażujących szkołę, urząd gminy, społeczność lokalną i inne jednostki.

Szkolni koordynatorzy programu: panie Teresa Bryła i Beata Wojas uczestniczyły w szkoleniu, które pomoże im w realizacji jego celów edukacyjnych i maksymalnym wykorzystaniu zakupionego sprzętu. Pracownia działa już pełną parą, odbywają się zajęcia, w których uczestniczą uczniowie ze wszystkich klas.

 Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądają zakupione pomoce dydaktyczne, wykorzystują je podczas lekcji przyrody, edukacji przyrodniczej w klasach młodszych oraz na zajęciach pozalekcyjnych.

 

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl