Szkoła Podstawowa nr 2

IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W SANDOMIERZU

JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY 1919-2019

DOŁĄCZ DO NAS I WSPÓLNIE TWÓRZMY HISTORIĘ NASZEJ SZKOŁY

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

"Pij dużo doskonałego mleka, bo kosmiczna podróż czeka"

 Uczestnikami uroczystości byli także przedstawiciele lokalnych władz i instytucji oraz uczniowie - reprezentanci kilku szkół.

Inicjatorem tego spotkania był pan Mateusz Ziarko – partner programu „Mleko w Szkole”, w którym „Dwójka” uczestniczy już od kilku lat. Problematykę zdrowego żywienia  przybliżyła wszystkim w swojej pogadance pani Ewa Jedlińska. 

Temat ten został także rozwinięty w przedstawieniu, które zaprezentowali uczniowie naszej szkoły.  Autorkami scenariusza tego spektaklu oraz jego reżyserkami były nauczycielki  naszej szkoły - panie Anna Smykiel, Ewa Podsiadło, Anna Cież i Marzanna Ramus. 

To dzięki ich wyobraźni i pomysłowości  przenieśliśmy się na parę chwil do królewskiego zamku i leżącej nieopodal niego wioski, których mieszkańcy dobrze pamiętają o zasadach zdrowego żywienia.

 

W takiej baśniowej scenerii mali aktorzy odegrali widowisko,  na które złożyły się  nie tylko piosenki i wiersze, ale także zilustrowana pantomimą „Bajka o królu Kaszojadzie”.  Kolorowe stroje, barwne dekoracje zachwyciły widownię. 

 

Jednak najbardziej podobała się wszystkim swoboda i radość z jaką dzieci odgrywały swoje role. Bohater wiersza „Kotek” Juliana Tuwima, do złudzenia przypominał żywego kota, który łasi się i ociera o nogi swojego opiekuna, a warzywa z wiersza Jana  Brzechwy „Na straganie” także zadziwiały swoją autentycznością. 

 

Podziw publiczności wzbudziła również  dziewczynka wirująca po scenie w białej sukience i odgrywająca rolę… kipiącego mleka,  kapryśna księżniczka, która jadła tylko słodycze czy wreszcie uparty i stanowczy król Kaszojad.

 

Autorzy i uczestnicy przedstawienia otrzymali gromkie brawa oraz osobiste podziękowanie pana Hermaszewskiego, którego  mile  zaskoczył  poziom obejrzanego przedstawienia  i  talent młodych aktorów.

Po części artystycznej pan Generał zaprosił wszystkich do  wysłuchania  opowieści o swojej kosmicznej przygodzie. Prelekcja bardzo zainteresowała uczniów nie tylko ciekawą tematyką  połączoną z prezentacją slajdów,ale także ze względu na osobowość pana Hermaszewskiego, który okazał się człowiekiem ciepłym, przystępnym, z wrodzonym talentem pedagogicznym i doskonałym kontaktem z dziecięcą  publicznością. 

 

 Na pewno jego wizyta w szkole, możliwość zobaczenia prawdziwego kosmonauty i otrzymania jego autografu dla wielu stanie się niezapomnianym przeżyciem.

Impreza zakończyła się wręczeniem nagród laureatom konkursu „Owoce i mleko dobry wpływ na zdrowie mają – narysuj komiks, nagrody czekają” oraz degustacją produktów mlecznych, owoców i warzyw.

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl