Sukces Patryka w II Charytatywnym Biegu Dobra

Patryk - uczeń klasy 6a- w kategorii kl. 4-8 chłopców zdobył II miejsce w II Charytatywnym Biegu Dobra. Gratulacje dla niego i brawa dla całej ekipy biegaczy z naszej szkoły.

Sukces w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom 2024”.

 Grupa uczniów  naszej szkoły wraz z innymi uczniami szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Sandomierza wzięła udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom 2024”. Organizatorami turnieju byli Urząd Miasta w Sandomierzu , Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Sandomierzu i Centrum Usług Wspólnych w Sandomierzu. W tym roku etap miejski turnieju odbył się 20 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu. Nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca: Konrad  - I miejsce, Bartosz - III miejsce – w grupie uczniów szkół podstawowych, klas V-III oraz Zuzanna  – II miejsce w grupie uczniów szkół podstawowych , klas I – IV.

Uczniowie wyróżnieni otrzymali: książki, drobne upominki, dyplomy.

Nominacja do nagrody Czyste Serce.

 

Nasza koleżanka , Pani Justyna Wesołowska- wieloletni pedagog Szkoły Podstawowej nr 2, która obecnie przeszła na zasłużoną emeryturę, została nominowana jako jedna z sześciorga kandydatów do nagrody „Czyste Serce”

W dniu wczorajszym (11.10.23) , w Kielcach nagrody „Czyste Serce” za szlachetną i bezinteresowną działalność na rzecz mieszkańców regionu świętokrzyskiego wręczył wojewoda Zbigniew Koniusz. Podczas gali w urzędzie wojewódzkim laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Ta honorowa nagroda jest hołdem dla Marka Kotańskiego, psychologa i terapeuty, twórcy „Monaru” oraz „Ruchu Czystych Serc”. Odwołuje się do idei dobra i solidarności z ludźmi potrzebującymi pomocy. Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach: Instytucja, Organizacja pozarządowa, Osoba fizyczna oraz Wydarzenie/Akcja. Nasza koleżanka została wyróżniona w kategorii - Osoba fizyczna.

Cieszymy się, że długoletnia praca społeczna i zaangażowanie Pani Justyny zostały dostrzeżone i wyróżnione. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Sukces w lekkoatletyce .

7 czerwca br. reprezentacja naszej szkoły wraz z innymi szkołami z powiatu uczestniczyła w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Sandomierskiego Szkół Podstawowych SZS w lekkiej atletyce klas VI i młodszych na stadionie MOSiR w Sandomierzu. Naszą szkołę reprezentowali: Lilla Zając, Zuzanna Czarnecka, Milena Szpatowicz, Jolanta Pakos, Maja Kwiatkowska, Dawid Brzyszcz, Dawid Golec, Tymoteusz Stawowy, Filip Maruszak, Cyprian Staszczak, Mateusz Kutek, Szymon Budzyń i Patryk Bednarski                                                                               

Na podium weszła Milena Szpatowicz, która zajęła II miejsce w biegu na 300m, znaczna część zawodników i zawodniczek uplasowała się w pierwszej piątce.

Wyróżnienia w Konkursie Kangur Matematyczny 2023

16 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas III-VIII. Uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości, a także umiejętność logicznego myślenia oraz zdolności rachunkowe. Z przyjemnością informujemy, że  w tegorocznej edycji wyróżnienie otrzymali:

  • w kategorii MALUCH  Franciszek Rogusz kl. 3b
  • w kategorii BENIAMIN Bartosz Mikus kl. 6b
  • w kategorii KADET  Adrian Meszek kl. 8b oraz Mateusz Baszak kl. 8b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kalendarium

Dzisiaj jest:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl