Nominacja do nagrody Czyste Serce.

Nasza koleżanka , Pani Justyna Wesołowska- wieloletni pedagog Szkoły Podstawowej nr 2, która obecnie przeszła na zasłużoną emeryturę, została nominowana jako jedna z sześciorga kandydatów do nagrody „Czyste Serce”

W dniu wczorajszym (11.10.23) , w Kielcach nagrody „Czyste Serce” za szlachetną i bezinteresowną działalność na rzecz mieszkańców regionu świętokrzyskiego wręczył wojewoda Zbigniew Koniusz. Podczas gali w urzędzie wojewódzkim laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Ta honorowa nagroda jest hołdem dla Marka Kotańskiego, psychologa i terapeuty, twórcy „Monaru” oraz „Ruchu Czystych Serc”. Odwołuje się do idei dobra i solidarności z ludźmi potrzebującymi pomocy. Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach: Instytucja, Organizacja pozarządowa, Osoba fizyczna oraz Wydarzenie/Akcja. Nasza koleżanka została wyróżniona w kategorii - Osoba fizyczna.

Cieszymy się, że długoletnia praca społeczna i zaangażowanie Pani Justyny zostały dostrzeżone i wyróżnione. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Sukces w lekkoatletyce .

7 czerwca br. reprezentacja naszej szkoły wraz z innymi szkołami z powiatu uczestniczyła w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Sandomierskiego Szkół Podstawowych SZS w lekkiej atletyce klas VI i młodszych na stadionie MOSiR w Sandomierzu. Naszą szkołę reprezentowali: Lilla Zając, Zuzanna Czarnecka, Milena Szpatowicz, Jolanta Pakos, Maja Kwiatkowska, Dawid Brzyszcz, Dawid Golec, Tymoteusz Stawowy, Filip Maruszak, Cyprian Staszczak, Mateusz Kutek, Szymon Budzyń i Patryk Bednarski

Na podium weszła Milena Szpatowicz, która zajęła II miejsce w biegu na 300m, znaczna część zawodników i zawodniczek uplasowała się w pierwszej piątce.

Wyróżnienia w Konkursie Kangur Matematyczny 2023

16 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas III-VIII. Uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości, a także umiejętność logicznego myślenia oraz zdolności rachunkowe. Z przyjemnością informujemy, że  w tegorocznej edycji wyróżnienie otrzymali:

• w kategorii MALUCH  Franciszek Rogusz kl. 3b
  • w kategorii BENIAMIN Bartosz Mikus kl. 6b
  • w kategorii KADET  Adrian Meszek kl. 8b oraz Mateusz Baszak kl. 8b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukcesy w biegach na 800 metrów - Biegi Kwitnących Sadów

12 maja br. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w biegach ulicznych „Sandomierskie Biegi Kwitnących Sadów” na terenie Bulwaru im. Marszałka Piłsudskiego. Reprezentację stanowili uczniowie klas IV -VIII w ilości 30 uczniów, z każdej klasy 3 dziewczynki i 3 chłopców.                Zawodnicy  startowali na dystansie 800 metrów. W biegu chłopców z klas piątych III miejsce zajął Dawid Golec. W biegu dziewcząt z klas szóstych bezkonkurencyjna okazała się Milena Szpatowicz ( miejsce I). W biegu dziewcząt z klas ósmych III miejsce zajęła Agata Pawlik.

W biegu sztafetowym Szkoła Podstawowa nr 2 zajęła III miejsce. Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i nagrody.

Sukcesy naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Ortograficznym

W dniu wczorajszym ( 10.05.2023)  w Ratuszu odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie znaleźli się, mimo licznej konkurencji, wśród grona nagrodzonych.
Amelia Świątańska - uczennica 6 klasy naszej szkoły została LAUREATKĄ i zajęła zaszczytne 2 miejsce w powiecie.
Adrian Meszek - uczeń klasy 8 zdobył wyróżnienie.