Szkoła Podstawowa nr 2

IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W SANDOMIERZU

JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY 1919-2019

DOŁĄCZ DO NAS I WSPÓLNIE TWÓRZMY HISTORIĘ NASZEJ SZKOŁY

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Odwiedziny przedszkolaków - grupa "Słoneczko"

Nasza szkoła już wielokrotnie gościła przedszkolaków. Tym razem odwiedziła nas grupa „Słoneczek” z Samorządowego Przedszkola nr 3. Przywitaliśmy ją przedstawieniem pt. „Na straganie” a następnie zaprosiliśmy na lekcję pod hasłem „Wybieram zdrowie”. Uczniowie klasy trzeciej dużo dowiedzieli się na temat prawidłowego odżywiania i zdrowego trybu życia. Chcieli tą wiedzę przekazać najmłodszym i dlatego przygotowali się do prowadzenia zajęć. Pod okiem wychowawcy uczyli się po lekcjach posługiwać programem Power Point; prezentować poszczególne slajdy, prawidłowo odczytywać nazwy witamin oraz wskazywać odpowiednie produkty.

Co robimy w domu ?

Lekcje w klasie trzeciej poświęcone tematyce zdrowego odżywiania to cykl różnorodnych zajęć. Uczniowie chętnie podejmują też dodatkowe -  zaproponowane im działania. Mama Kuby włączyła się do zajęć nt. szkodliwości cukru i przygotowała plakat uświadamiający zagrożenie, jakim jest nadmierne spożywanie cukru. Inną propozycją było samodzielne wykonanie drugiego śniadania lub deseru. Natalka oraz Kuba przygotowali z takiej pracy dokumentację fotograficzną. Oboje cieszą się z przygotowanych przez siebie posiłków. Okazuje się, że zdrowy posiłek może być kolorowy i smaczny.

Zajęcia - "Dbam o to, co jem i jak spędzam czas"

Dnia 8 grudnia w klasie III a odbyła się lekcja pt. „ Dbam o to, co jem i jak spędzam czas.” Zajęcia rozpoczęły się zapoznaniem z przyniesionymi przez dzieci zdjęciami. Dzieci oglądały na nich siebie w różnych okresach życia. Na zdjęciach dzieci oglądały również nawzajem swoich rodziców. Szybko spostrzegły, że przyglądając się wizerunkom rodziców, mogą uświadomić sobie jak będą wyglądać w przyszłości. Lekcja „Dbam o to, co jem i jak spędzam czas” przypomniała dzieciom o rzeczach, które niezbędne są do prawidłowego rozwoju. Podczas zajęć dzieci próbowały, czy możliwe jest życie bez powietrza, co wywołało u nich dużo uśmiechu i w ostateczności okazało się, że powietrze jest nam do życia niezbędne.

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl