Powitanie wiosny w klasie I A odbyło się z niewielkim opóźnieniem, ale za to w atrakcyjnej formie. Tym razem to Rodzice przygotowali zajęcia i zapewniali atrakcje podczas spaceru. Opracowali przebieg trasy, przygotowali ciekawe zagadki, zadania do wykonania a nawet słodkie nagrody. Nasi uczniowie trochę zmęczeni ale radośni powrócili do szkoły. Jedno z dzieci tak podsumowało zajęcia: "Taka szkoła to mi się podoba". Dziękujemy Rodzicom za włączanie się do naszych działań. Wspólnie możemy wiele zrobić dla naszych dzieci.

 W zeszłym tygodniu w klasie 3a odbył się cykl zajęć na temat teatru. Dzieci dowiedziały się, jak zbudowana jest scena, kto pracuje przy produkcji przedstawienia i jakie ma obowiązki oraz poznały rodzaje lalek teatralnych. Podsumowaniem lekcji było własnoręczne wykonanie kukiełek oraz "zaangażowanie" ich w klasowe przedstawienie.

 

 

 

 

W dniu 16 kwietnia w Bursie Szkolnej odbył się 3 i ostatni etap VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Z naszej szkoły uczestniczyło w nim troje uczniów : Basia z klasy IV b, Mateusz z klasy Va i Amelia z klasy VII a. Wszyscy uczestnicy są już finalistami konkursu. Laureaci zostaną wyłonieni po sprawdzeniu i rozkodowaniu prac. Trzymamy kciuki za naszą ekipę.

 

 

 

11 kwietnia klasa 1b odwiedziła Ranczo Reni na Jagodniku. Czekało tam na dzieci wiele atrakcji. Miały
do dyspozycji niecodzienny plac zabaw z hamakami, torem przeszkód, huśtawkami, okrętem i domkiem. Uczyły się strzelać z łuku, a nagrodą za celne strzały był huk pękających balonów. Dla wielu osób dużym przeżyciem była jazda konna. Podczas przejażdżki bryczką dzieci poczuły wiatr we włosach oraz poznały nowe zwroty: wio, hetta, wiśta, prr. Niektóre osoby miały okazję zostać „poszukiwanym” z Dzikiego Zachodu. Ostatnią atrakcją było malowanie gipsowych magnesów. Pierwszaki z żalem opuszczały to cudowne miejsce. Bardzo dziękujemy Gospodarzom Rancza oraz Pani Marzence i Pani Kindze za zorganizowanie super wycieczki.

11 kwietnia uczniowie klasy 4b wybrali się na wycieczkę do największego w Europie zadaszonego parku rozrywki Mandoria w Rzgowie koło Łodzi. Wystrój tego kompleksu nie przypominał zwyczajnego wesołego miasteczka, a raczej europejskie miasto portowe z epoki renesansu, dopracowane w każdym szczególe.

Kalendarium

Dzisiaj jest:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl