Slide item 1

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY.

Slide item 2

Boisko Wielofunkcyjne

DYSPONUJEMY ZEWNĘTRZNYM BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM, NA KTÓRYM MOŻEMY ROZWIJAĆ TALENTY SPORTOWE NASZYCH PODOPIECZNYCH W SEZONIE LETNIM

Slide item 3

Sala Gimnastyczna

W SEZONIE ZIMOWYM ĆWICZENIA SPORTOWE ODBYWAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

Garage Dance Center

Zapraszamy na zajęcia z tańca nowoczesnego i hip-hop

w każdy poniedziałek od 14:30 do 15:30

w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sandomierzu.

Zajęcia prowadzone są przez instruktora tańca Jakuba Czop.

Płatność za miesiąc wynosi 40zł. Zapisy i informacje mailowo lub telefonicznie. Termin spotkania organizacyjnego zostanie podany telefonicznie i/lub mailowo.

Start zajęć 05.11.2018

Telefon: 883121290

Dzień Promocji Zdrowia pod hasłem: „ Żyj zdrowo i kolorowo”

Zaaranżowana na parterze piramida żywieniowa ,z autentycznymi produktami, zachęcała do uwzględnienia w codziennej diecie odpowiednich produktów spożywczych oraz do podejmowania aktywności fizycznej.

UROCZYSTOŚĆ OBCHODÓW 100- LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

W tym roku sandomierskie obchody 11 listopada miały wyjątkowy charakter z powodu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła również uczestniczyła w tej pięknej uroczystości.

DSC 0329

"Pociąg do wolności"- wieczornica z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

W piątek 9 listopada o godzinie 17, w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyła się wieczornica patriotyczna poświęcona setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spektakl nosił tytuł „ Pociąg do wolności”. Podczas tej nietypowej lekcji historii i patriotyzmu prześledziliśmy wydarzenia, które rozegrały się w naszym kraju od konfederacji targowickiej aż do odzyskania niepodległości - 11 listopada 1918 roku.

Akcja bicia rekordu w śpiewaniu hymnu narodowego

W piątek - 11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie o symbolicznej godzinie 11.11, w setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, wszyscy dorośli i mali patrioci zaśpiewali hymn państwowy. To niepowtarzalne wydarzenie połączyło Polaków w jedną dumną, biało-czerwoną rodzinę.

Koncert muzyczny.

24 października w naszej szkole odbyła się nietypowa „lekcja muzyki”. Odwiedzili nas artyści z Agencji Koncertowej „Wirtuoz” z Łodzi. Było to nasze kolejne spotkanie z tymi muzykami. Tym razem koncert poświęcony był saksofonowi.

Wycieczka klas drugich

Dnia 17 października klasa II A razem z klasą II B pojechała na wycieczkę do lasu. Teren Nadleśnictwa Nowa Dęba rozciąga się na rozległej powierzchni w województwie podkarpackim. Rosną tam drzewa iglaste i liściaste oraz różne gatunki innych roślin. Przeważają głównie sosny, świerki, dęby oraz buki.

Na ścieżce edukacyjnej, którą szli uczniowie rosło wiele grzybów, zarówno jadalnych jak i trujących. Pan leśniczy przypomniał, że trujące grzyby są pożywieniem dla wielu zwierząt i nie można ich niszczyć. Uczniowie mieli okazję zaobserwować wiele zwierząt. Niedaleko przemknęła sarna, która w podskokach szybko oddaliła się od ścieżki. Na drzewach nieopodal były zasiedlone domki dla nietoperzy.

© 2016 Szkoła Podstawowowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl