Slide item 1

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY.

Slide item 2

Boisko Wielofunkcyjne

DYSPONUJEMY ZEWNĘTRZNYM BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM, NA KTÓRYM MOŻEMY ROZWIJAĆ TALENTY SPORTOWE NASZYCH PODOPIECZNYCH W SEZONIE LETNIM

Slide item 3

Sala Gimnastyczna

W SEZONIE ZIMOWYM ĆWICZENIA SPORTOWE ODBYWAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

Zebranie z rodzicami 20.09.2018 (czwartek)

Zebrania z rodzicami odbędą się w dniu 20.09.2018 (czwartek)

16:00 - spotkanie "trójek" klasowych (2017/2018) z panią Dyrektor (sala 11)

16:30 - spotkania rodziców z wychowawcami klas

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W poniedziałek - 3 września, zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie zainaugurować nowy rok szkolny. Gościem na naszej uroczystości był pan Marek Bronkowski - Burmistrz Miasta Sandomierza. Uroczysty apel rozpoczął występ uczennic klasy ósmej, które przypomniały społeczności szkolnej o 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Następnie symboliczną minutą ciszy uczciliśmy poległych bohaterów tego tak tragicznego w dziejach polski wydarzenia.

Kolejnym elementem uroczystości było wystąpienie pani dyrektor Elżbiety Sobolewskiej, po niej głos zabrali goście:  Burmistrz Marek Bronkowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców - pan Marcin Grębowiec. Życzyli uczniom udanego roku szkolnego oraz wytrwałości i sukcesów.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, by tam poznać rozkład zajęć na nadchodzący tydzień.

Obchody 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

1 września 2018 roku Sandomierzanie upamiętnili 79 rocznicę II Wojny Światowej. W uroczystości zorganizowanej przez Urząd Miasta Sandomierza, przy pomniku 2. Pułku Piechoty Legionów i 4. Pułku Saperów w wojskowej części Cmentarza Katedralnego, wzięli udział także przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Poczet sztandarowy, reprezentujący SP2, złożył hołd bohaterom, którzy poświęcili życie za wolność naszej ojczyzny.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca , w piątek, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Było ono nieco inne niż w latach poprzednich , ponieważ w związku z reformą szkolnictwa, nie żegnaliśmy tym razem żadnej klasy.

Splendoru uroczystości dodał sztandar i hymn szkoły. Poczet sztandarowy występował na uroczystości zakończenia roku po raz pierwszy, jako że szkoła  dopiero we wrześniu 2017 roku zyskała patrona w osobie Króla Kazimierza Wielkiego.

W zakończeniu roku oprócz społeczności szkolnej uczestniczył przedstawiciel Urzędu Miasta Sandomierza pan  Dariusz Socha.

Pani dyrektor Elżbieta Sobolewska podsumowała miniony rok i życzyła wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji . Następnie,  po  krótkiej części artystycznej ,  uczniowie rozeszli się do swoich klas , by tam odebrać długo oczekiwane świadectwa.

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWAOPIEKA NAD DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ

W OKRESIE WAKACJI 2018 tel. 15/ 833-29-75

Świetlica Środowiskowa w Sandomierzu informuje, że w okresie wakacji tj. od 25.06.2018r. do 31.08.2018r. oferuje opiekę nad dziećmi i młodzieżą na poziomie szkoły podstawowej oraz gimnazjum

Świetlica Środowiskowa działa w dwóch punktach (godz. wakacyjne):

• Słowackiego 15 w Sandomierzu od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 16.00
  • Portowa 24 w Sandomierzu od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00

Pobyt dziecka na świetlicy jest nieodpłatny, wymagana jest pisemna zgoda rodzica na pobyt dziecka (dokumenty do wypełnienia na miejscu w świetlicy).

"Aktywna Tablica"

Dnia 8 czerwca 2018roku ( w piątek) odbyła się w naszej szkole, w ramach realizacji programu „Aktywna tablica”, pokazowa lekcja matematyki w klasie IV.

Tematem lekcji było dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach, a jej celem było zaprezentowanie przybyłym gościom możliwości wykorzystania technologii TIK ( tablicy interaktywnej i rzutnika) w nauczaniu matematyki.

Ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

8 czerwca 2018 roku uczniowie klas I - IV zebrali się przed szkołą, aby wspólnie zamanifestować swoje zainteresowania czytelnictwem. Odbyliśmy przemarsz ulicami sąsiadującymi z budynkiem szkolnym ( Słowackiego, Koseły, Mickiewicza, Szkolna), by pokazać społeczności Sandomierza, że lubimy czytać. Uczniowie nieśli, książki a także hasła i transparenty propagujące czytelnictwo i skandowali ułożone przez siebie hasła, np.: „Kto książki czyta, ten mądry jest i kwita". Część dzieci przebrało się za ulubionych bohaterów książkowych. Na koniec, na tle budynku szkoły, pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

To już nasz trzeci udział w tej zorganizowanej przez "Bibliotekę w szkole" ogólnopolskiej akcji. Razem z tysiacami dzieci z całej Polski pokazujemy , że czytanie wcale nie wyszło z mody.

© 2016 Szkoła Podstawowowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl