ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY

Przygotowania do KANGURA MATEMATYCZNEGO 2019

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2019 zbliża się wielkimi krokami . Jego 28 edycja odbędzie się już w najbliższy czwartek 21 marca. Wezmą w niej udział również  uczniowie naszej szkoły,  więc nic dziwnego że aktywnie  trenują …

Upamiętnienie Ofiar terroru niemieckiego.

W Sandomierzu, 17 marca 2019 r., odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary zbrodni niemieckich z czasów II wojny światowej.  W czasie okupacji niemieckiej w latach 1939-1945 według szacunku Biura Odszkodowań Wojennych z 1946 roku Polska utraciła ponad 6 mln obywateli. Zginęło 220 osób na 1000 mieszkańców.

"Spełniajmy marzenia" - spektakl teatralny przygotowany przez SZKOLNE KOŁO TEATRALNE " Przystanek Dwójka"

Spektakl „Spełniajmy marzenia” zaprezentowany przez szkolną grupę teatralną „Przystanek Dwójka” powstał na motywach filmu animowanego pt. „Balerina” - jest jego teatralną adaptacją. Pomysł wystawienia tej właśnie sztuki wyszedł od samych uczniów – młodych aktorów, członków grupy teatralnej. Realizacja widowiska była ich marzeniem, ekspresją własnych pragnień i talentów. Do tego odwołuje się także tytuł spektaklu – „Spełniajmy marzenia”.

Konkurs Wiedzy Pożarniczej ( etap miejski) 14 marca 2019 - Sp2 Sandomierz

Podobnie jak w latach poprzednich nasza szkoła i tym razem była gospodarzem etapu miejskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Na konkursie spotkali się uczniowie szkół średnich, gimnazjów i klas VII- VIII oraz uczniowie klas IV- VI ( 3 kategorie wiekowe)

Ekologia jest w naszej szkole traktowana bardzo poważnie. Jest ona oczkiem w głowie pań: Teresy Bryły i Krystyny Idzik. Z ich inicjatywy podejmowane są w szkole liczne działania proekologiczne. Dziś właśnie ( 14.03.2019) odbył się Test Ekologiczny dla klas 4-6 pt. „ŻRÓDŁA ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA NATURALNEGO.”