Slide item 1

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sandomierzu

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY.

Slide item 2

Boisko Wielofunkcyjne

DYSPONUJEMY ZEWNĘTRZNYM BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM, NA KTÓRYM MOŻEMY ROZWIJAĆ TALENTY SPORTOWE NASZYCH PODOPIECZNYCH W SEZONIE LETNIM

Slide item 3

Sala Gimnastyczna

W SEZONIE ZIMOWYM ĆWICZENIA SPORTOWE ODBYWAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Garage Dance Center

Zapraszamy na zajęcia z tańca nowoczesnego i hip-hop

w każdy poniedziałek od 14:30 do 15:30

w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sandomierzu.

Zajęcia prowadzone są przez instruktora tańca Jakuba Czop.

Płatność za miesiąc wynosi 40zł. Zapisy i informacje mailowo lub telefonicznie. Termin spotkania organizacyjnego zostanie podany telefonicznie i/lub mailowo.

Start zajęć 05.11.2018

Telefon: 883121290

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

151 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudzkiego

151 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudzkiego przypadła na rok szkolny 2017/ 2018 czyli tzw. „Rok dla Niepodległej”. Z tej okazji delegacja uczniów naszej szkoły: Urszula Biernicka, Emilia Mokrzycka i Tomasz Bukszyński z klasy VIII wzięła udział w uroczystości poświęconej osobie tego wybitnego wodza zorganizowanej przez Urząd Miasta Sandomierza na nadwiślańskim Bulwarze imienia Józefa Piłsudskiego. 

 

Uczniowie, wzorem innych delegacji, złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą Marszałka, wyrażając w ten sposób hołd i wdzięczność za jego działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie wysłuchali utworu okolicznościowego pt. „Śpij kolego”. 

Obchody urodzin Józefa Piłsudskiego stały się żywą lekcją historii. Uzmysłowiły młodemu pokoleniu, że w myśl słów Marszałka - „Ludzie, którzy przestają dbać o swoją przeszłość, przestają być narodem”.

 Po uroczystości uczniowie udzielili wywiadu, w którym podzielili się wrażeniami z uroczystości i refleksjami na temat jej bohatera.  

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała” – wie o tym także Święty Mikołaj i w jego paczkach często znajdują się ulubione książki. W związku z tym przy okazji jego imienin 6 grudnia rozstrzygnięty został konkurs czytelniczy „Książka na wakacje”. Laureaci konkursu, wśród których była duża grupa uczniów z klasy II a, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

 

Mikołaj postanowił nagrodzić także słodkim upominkiem uczennicę klasy IV a – Nikolę Dudek, która w minionym roku szkolnym przeczytała rekordową liczbę książek – 22 lektury.

POKAZ HISTORYCZNY ,, Droga do wolności”

28 XI 2018 roku w naszej szkole grupa artystyczna Explanation z Radzynia Podlaskiego zaprezentowała pokaz historyczny dla uczniów klas IV – VIII pt. ,, Droga do wolności”. Artyści zaoferowali wspaniałą przygodę z historią, ukazując losy Rzeczpospolitej w latach 1772 – 1921. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie, poprzez wcielanie się w role postaci historycznych czy też prezentując na sobie mundury powstańców i żołnierzy.

 

"Biblioteka pełna bajek" - spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola nr 3

28 listopada naszą szkołę odwiedziła grupa starszaków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Sandomierzu. Tym razem dzieci gościły w bibliotece szkolnej. Podczas spotkania pt. „Biblioteka pełna bajek” przyszli pierwszoklasiści odgadywali zagadki związane z baśniowymi postaciami, poznali książki, które w przyszłości będą ich lekturą i słuchali pięknej baśni Joanny Porazińskiej pt. „ Szklana Góra”. Nie obyło się też bez słodkiej nagrody. Za uwagę i wiadomości na temat znanych baśni każdy przedszkolak został nagrodzony słodkim Mikołajkiem. Spotkanie minęło w miłej atmosferze, zapraszamy małych gości do naszej szkoły ponownie.

Podsumowanie projektu „Pracownia ekologiczno-przyrodnicza w szkole podstawowej”.

22 listopada odbyły się wywiadówki. Była to równocześnie okazja do podsumowania projektu „Pracownia ekologiczno-przyrodnicza w szkole podstawowej”. Na korytarzach I piętra zaprezentowane zostały przez uczniów klas II- VIII pomoce dydaktycznych i przyrządy pomiarowe znajdujące się na wyposażeniu pracowni. Młodzi ekolodzy informowali rodziców o sposobach wykorzystania sprzętu podczas lekcji oraz demonstrowali ciekawe doświadczenia i eksperymenty.

 

Zaloguj się

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2016 Szkoła Podstawowowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl