Slide item 1

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY.

Slide item 2

Boisko Wielofunkcyjne

DYSPONUJEMY ZEWNĘTRZNYM BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM, NA KTÓRYM MOŻEMY ROZWIJAĆ TALENTY SPORTOWE NASZYCH PODOPIECZNYCH W SEZONIE LETNIM

Slide item 3

Sala Gimnastyczna

W SEZONIE ZIMOWYM ĆWICZENIA SPORTOWE ODBYWAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca , w piątek, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Było ono nieco inne niż w latach poprzednich , ponieważ w związku z reformą szkolnictwa, nie żegnaliśmy tym razem żadnej klasy.

Splendoru uroczystości dodał sztandar i hymn szkoły. Poczet sztandarowy występował na uroczystości zakończenia roku po raz pierwszy, jako że szkoła  dopiero we wrześniu 2017 roku zyskała patrona w osobie Króla Kazimierza Wielkiego.

W zakończeniu roku oprócz społeczności szkolnej uczestniczył przedstawiciel Urzędu Miasta Sandomierza pan  Dariusz Socha.

Pani dyrektor Elżbieta Sobolewska podsumowała miniony rok i życzyła wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji . Następnie,  po  krótkiej części artystycznej ,  uczniowie rozeszli się do swoich klas , by tam odebrać długo oczekiwane świadectwa.

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWAOPIEKA NAD DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ

W OKRESIE WAKACJI 2018 tel. 15/ 833-29-75

Świetlica Środowiskowa w Sandomierzu informuje, że w okresie wakacji tj. od 25.06.2018r. do 31.08.2018r. oferuje opiekę nad dziećmi i młodzieżą na poziomie szkoły podstawowej oraz gimnazjum

Świetlica Środowiskowa działa w dwóch punktach (godz. wakacyjne):

• Słowackiego 15 w Sandomierzu od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 16.00
  • Portowa 24 w Sandomierzu od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00

Pobyt dziecka na świetlicy jest nieodpłatny, wymagana jest pisemna zgoda rodzica na pobyt dziecka (dokumenty do wypełnienia na miejscu w świetlicy).

"Aktywna Tablica"

Dnia 8 czerwca 2018roku ( w piątek) odbyła się w naszej szkole, w ramach realizacji programu „Aktywna tablica”, pokazowa lekcja matematyki w klasie IV.

Tematem lekcji było dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach, a jej celem było zaprezentowanie przybyłym gościom możliwości wykorzystania technologii TIK ( tablicy interaktywnej i rzutnika) w nauczaniu matematyki.

Ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

8 czerwca 2018 roku uczniowie klas I - IV zebrali się przed szkołą, aby wspólnie zamanifestować swoje zainteresowania czytelnictwem. Odbyliśmy przemarsz ulicami sąsiadującymi z budynkiem szkolnym ( Słowackiego, Koseły, Mickiewicza, Szkolna), by pokazać społeczności Sandomierza, że lubimy czytać. Uczniowie nieśli, książki a także hasła i transparenty propagujące czytelnictwo i skandowali ułożone przez siebie hasła, np.: „Kto książki czyta, ten mądry jest i kwita". Część dzieci przebrało się za ulubionych bohaterów książkowych. Na koniec, na tle budynku szkoły, pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

To już nasz trzeci udział w tej zorganizowanej przez "Bibliotekę w szkole" ogólnopolskiej akcji. Razem z tysiacami dzieci z całej Polski pokazujemy , że czytanie wcale nie wyszło z mody.

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Dnia 05.06.2018r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się XXXIII Festiwal Piosenki Ekologicznej. Na hasło przewodnie festiwalu "W piosence sławimy piękno przyrody oraz wyrażamy szacunek dla wszystkich istot żyjących" odpowiedziała spora grupa młodych wykonawców z różnych miejscowości, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Organizatorem Festiwalu był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu. Celem konkursu była popularyzacja proekologicznych postaw dzieci i młodzieży, wyrażana poprzez własną ekspresję - piosenkę.

Naszą szkołę w kategorii wiekowej klas I-III szkół podstawowych, reprezentował uczeń klasy IA - Filip Maruszak. Zaśpiewał on piosenkę "Maszeruje wiosna".

Uczeń wyróżnił się niezwykłą wrażliwością muzyczną i oryginalnym głosem. Jury przyznało Filipowi II miejsce, za które nagrodą był wspaniały atlas świata dla dzieci oraz przepiękne drzewka. Jedno z nich przyniósł do szkoły na pamiątkę udziału w ekologicznym festiwalu.

Klasa I b zwiedza Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

W środę 30 maja 2018r uczniowie klasy I b zwiedzili Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały muzealne eksponaty i słuchały informacji, które przekazywała pani przewodnik.

Największe zainteresowanie wywołały współczesne, drewniane zabawki wykonane na wzór dawnych, ludowych oraz uwielbiane przez dzieci klocki Lego.

© 2016 Szkoła Podstawowowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl