Slide item 1

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY.

Slide item 2

Boisko Wielofunkcyjne

DYSPONUJEMY ZEWNĘTRZNYM BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM, NA KTÓRYM MOŻEMY ROZWIJAĆ TALENTY SPORTOWE NASZYCH PODOPIECZNYCH W SEZONIE LETNIM

Slide item 3

Sala Gimnastyczna

W SEZONIE ZIMOWYM ĆWICZENIA SPORTOWE ODBYWAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

Dzień Świętego Patryka

20 marca 2018r.r przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaprosili całą społeczność szkolną do wspólnej zabawy okazji „Dnia Świętego Patryka”.

Na zajęciach języka angielskiego uczniowie poznawali zwyczaje związane ze świętem patrona Irlandii, śpiewali piosenki oraz ćwiczyli kroki tańca irlandzkiego. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w quizie pt. ”Co wiesz o Irlandii i Świętym Patryku?”. Za dobrą odpowiedź można było zdobyć słodką niespodziankę. Największą radość i zainteresowanie wzbudzało poszukiwanie w zakamarkach szkoły zielonych koniczyn oraz losowanie szczęśliwej czterolistnej koniczyny. W tym dniu można było ubrać się na zielono oraz uczestniczyć w sesji zdjęciowej pt. ”Mrs Shamrock”. Samorząd Uczniowski przygotował również stoisko z pomarańczowo-zielonymi smakołykami.

Tegoroczne obchody Dnia Św. Patryka można uznać za udane.

Przewodnicząca SU

Julia Gołębiowska

IX Międzygminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 15 marca 2018 roku odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Obrazowie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej (kategoria I) oraz klasy 7 szkoły podstawowej i klas 2-3 oddziałów gimnazjalnych (kategoria II). Celem konkursu jest popularyzowanie kultury krajów europejskich, upowszechnianie znajomości języków obcych, umuzykalnienie dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw kosmopolitycznych.

Do udziału w konkursie zgłosiło się wielu wykonawców. Naszą szkołę reprezentowały dwie utalentowane wokalnie i językowo uczennice klasy VIIa i VIa. W kategorii gimnazjum Urszula Biernicka wykonała piosenkę Amy Winehouse pt. ”Back to black” oraz w kategorii szkoła podstawowa Julia Gierczak zaśpiewała   „Believe”. Obie uczennice wyróżniały się niezwykłą wrażliwością muzyczną i oryginalnym głosem. Jury przyznało Julii Gierczak III miejsce. Gratulujemy występu i talentu oraz życzymy naszym uczennicom dalszych sukcesów.

Klasy trzecie recytują bajki Ignacego Krasickiego

W piątek, 9 marca, w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski. Bajki Ignacego Krasickiego prezentowali uczniowie klas III a i III b. Recytację dzieci oceniało jury w składzie: pani Danuta Cira – kierownik świetlicy i pani Małgorzata Drzymalska – nauczycielka klas I-III.

Twórcze zajęcia grupowe w klasie III b

W marcu uczniowie klasy 3b przenieśli się w przyszłość do krainy wyobraźni projektując na edukacji technicznej  urządzenia i maszyny z  przyszłości. Podzieleni na grupy tworzyli roboty mające zastąpić w niedalekiej przyszłości człowieka oraz statki kosmiczne umożliwiające zwiedzenie Kosmosu. Do pracy przystąpili z dużym zaangażowaniem.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W tym roku szkolnym OTWP w naszej szkole odbył się 1 marca , wzięło w nim udział 32 uczniów z klas V-VII. Największą liczbę punktów zdobyła uczennica klasy VII a Marta Kozłowska. Która wraz z innymi uczniami szkół podstawowych, gimnazjum oraz ponadgimnazjalnych z Sandomierza wzięła udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorami turnieju byli Urząd Miasta w Sandomierzu i Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Sandomierzu. Etap miejski turnieju odbył się 14 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Sandomierzu, w którym Marta Kozłowska zajęła II miejsce. Uczestnicy turnieju otrzymali drobne upominki.

© 2016 Szkoła Podstawowowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl