Slide item 1

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sandomierzu

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY.

Slide item 2

Boisko Wielofunkcyjne

DYSPONUJEMY ZEWNĘTRZNYM BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM, NA KTÓRYM MOŻEMY ROZWIJAĆ TALENTY SPORTOWE NASZYCH PODOPIECZNYCH W SEZONIE LETNIM

Slide item 3

Sala Gimnastyczna

W SEZONIE ZIMOWYM ĆWICZENIA SPORTOWE ODBYWAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Spotkanie z podróżnikiem

9.01.2018r.                

Pan Grzegorz Chachura, z właściwym sobie humorem, wprowadził nas w fascynujący świat przyrody. Tym razem celem jego podróży była Amazonia. Swoją przygodę razem z podróżnikiem rozpoczęliśmy od Manaus, aby potem przenieść się w sam środek Dżungli Amazońskiej. Globtroter opowiadał nam o tym: w jaki sposób przetrwać w dżungli, zobaczyć jak żyją Indianie, gdzie można spotkać delfiny rzeczne i wiele innych ciekawostek. Relacje z tego spotkania szczegółowo przedstawiła Julka Baran z klasy VI a

„Amazonia – spotkanie z podróżnikiem”

„ Do naszej szkoły ponownie zawitał Grzegorz Chachura – znany nam już podróżnik . Na dzisiejszym spotkaniu opowiadał o Amazonce, która jest największą rzeką na świecie. Ma ona 15- 20 km szerokości, gdzieniegdzie- przy ujściu sięga nawet 30 km. Czasami jednak jest bardzo wąska i ma zaledwie 3 km .

VI Dzieciecy Przegląd Kolęd i pastorałek

12 stycznia w Domu Katolickim odbył się VI Dziecięcy Przegląd Kolęd i Pastorałek. To kolejna edycja tego popularnego w mieście spektaklu. Organizatorami koncertu są Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Sandomierzu oraz Parafia św. Józefa w Sandomierzu.

W tym roku wzięły w nim udział grupy :

- „Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola Językowego „ Różowy słoń” z kolędą „Gore gwiazda Jezusowi”

- „Biedronki” z Przedszkola Samorządowego nr 7 z pastorałką ”Rozśpiewały się obłoki”

- „Starszaki” z Niepublicznego Przedszkola Językowego „ Jaś i Małgosia” z kolędą ”Przybieżeli do Betlejem”

- „Nutki” z Przedszkola Samorządowego nr 3 z utworem „Dzieciąteczko maleńkie”.

- „Muchomorki” z Przedszkola Samorządowego nr 5 z pastorałką „Gore Gwiazda”

- „Smerfy” - z Przedszkola Samorządowego nr 6 z kolędę. „Chojka”.

- „Jabłuszka” oddziału Przedszkola Samorządowego nr 1 z kolędą „Przybieżeli do Betlejem”.

- „Krasnale” z Przedszkola Samorządowego nr 1 z pastorałką „Od serca do ucha ”.

- Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 z pastorałką „Do stajenki”

- Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 z pastorałką „Gwiazdeczka”.

Koncert poprowadzili uczniowie z klasy VII a naszej szkoły: Tomek Bukszyński oraz Dagmara Słowikowska.

Nasi uczniowie z klas I a i I b pod kierownictwem wychowawczyń pani Bożeny Chmielewskiej i pani Agnieszki Piętowskiej przygotowali współczesną pastorałkę „Do stajenki” . Dzieciaki spisały się znakomicie . Ciekawa reżyseria z elementami tańca oraz kolorowymi kostiumami i rekwizytami przyciągała wzrok publiczności . Na scenie pojawiły się aniołki i straszliwy diabeł, a także trzej królowie. Wśród kolędników nie zabrakło też gwiazdy betlejemskiej i turonia.

Wigilia Samorządu Uczniowskiego

21 grudnia w czwartek  odbyła się Wigilia Samorządu Uczniowskiego. Zarząd SU zaprosił opiekunów oraz wszystkich członków SU na  wigilijne spotkanie. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Panie: Justyna Wesołowska i Beata Audycka. Przy dźwiękach pięknej kolędy składaliśmy sobie tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe i łamaliśmy się opłatkiem. Zwieńczeniem naszego spotkania był poczęstunek i śpiew najpiękniejszych polskich kolęd. Wspólnie spędzony czas  przy świątecznie udekorowanym stole upłynął w bardzo miłej atmosferze.
 
Przewodnicząca SU
Julia Gołębiowska
 
 
 

Dzień ciszy

21 grudnia 2017 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie – Dzień Ciszy. W akcję zaangażował się Samorząd Uczniowski, który przygotował różne propozycje działań. Ogłoszono konkurs na  najspokojniejszą klasę. Uczniowie mogli mówić szeptem, porozumiewać się na „migi”, pisać wiadomości na karteczkach, czytać książki, czy też grać w gry planszowe. Rozmieszczone na korytarzach hasła przypominały o strefie ciszy  i  właściwym zachowaniu: „A ja wolę, gdy cicho jest w szkole!”, „Cisza, spokój w duszy gra, odpoczynek dzieciom da.” 
Członkowie Samorządu Uczniowskiego wręczali najspokojniejszym uczniom białe bałwanki. Natomiast nauczyciele przyznawali klasom punkty za właściwe zachowanie.
Mamy zaszczyt ogłosić wyniki konkursu „Najspokojniejsza Klasa”:
I miejsce w kategorii  klas I - III      zajęła  klasa II a
I miejsce w kategorii  klas IV- VII    zajęła klasa VII a
 
Gratulujemy!Samorząd Uczniowski
 
 

Jasełka 2017

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez dzieci pod opieką nauczycieli. 22 grudnia o godzinie 12.00 w pięknie udekorowanej szkolnej świetlicy uczniowie pod kierunkiem pani Marzanny Ramus i ks. Piotra Reja przedstawili refleksyjny spektakl pt. "I narodziła się miłość".

 

Paczka Nadziei

 

Jak co roku pedagog szkolny i nauczyciele przygotowują świąteczną „ PACZKĘ NADZIEI” dla rodzin naszych uczniów. Nauczyciele składają się na ten cel , by dzieci i ich rodziny miały radosne święta. W tym roku włączyli się do akcji uczniowie, organizując loterię fantową, z której większą część zebranych pieniędzy przeznaczyli na ten cel. Uczennicą , która kierowała przedsięwzięciem była Julia Pierzchała z kl. VI.

 

Ogrzaliśmy serca 3 rodzin podarunkami. W paczkach znalazły się produkty żywnościowe, chemiczne, zabawki i książki . Wszystko od serca . Wesołych świąt.

Szkolne Dni Bezpieczeństwa

W dniach od 23 listopada do 15 grudnia odbywały się „Szkolne Dni Bezpieczeństwa” . Obejmowały one następujące działania:

  1. Spotkanie rodziców z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu w celu uświadomienia im niebezpieczeństw,   jakie czyhają na ich dzieci , gdy uczestniczą one jako piesi, rowerzyści lub pasażerowie pojazdów w ruchu drogowym. Przedstawienie celów programu „Raz , dwa, trzy – bądź bezpieczny i Ty”
  2. „Ograniczone zaufanie ważna sprawa” – zajęcia wychowawcze w klasach I-III
  3. Sieć pomocy w sytuacjach zagrożeń ( numery alarmowe i do bliskich) w klasach pierwszych i czwartych.
  4. Pierwsza pomoc szkolenie dla klas III.
  5. „ Nie krzywdź” konkurs plastyczny na plakat dla klas I-VII.
  6. „Nieszczęśliwe zdarzenia z udziałem dzieci” – prelekcja dla nauczycieli z zespołu samokształceniowego klas I-III.
  7. Ostrożnie z psem- poznawanie zachowań i reakcji psa oraz nauka przyjmowania pozycji bezpiecznej w trakcie ataku tego czworonoga.
  8. Unikanie zagrożeń - mapa niebezpiecznych miejsc w naszym mieście
  9. Przeprowadzenie ankiet dotyczących bezpieczeństwa wśród uczniów klas II- IV, ich rodziców i nauczycieli. Analiza uzyskanych danych i wnioski.
  10. Podsumowanie Szkolnych Dni Bezpieczeństwa – wydanie gazetki „Bezpieczna Dwójeczka”. Praca z gazetką na zajęciach szkolnych w klasach I-III.

Zaloguj się

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2016 Szkoła Podstawowowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl