Slide item 1

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sandomierzu

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY.

Slide item 2

Boisko Wielofunkcyjne

DYSPONUJEMY ZEWNĘTRZNYM BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM, NA KTÓRYM MOŻEMY ROZWIJAĆ TALENTY SPORTOWE NASZYCH PODOPIECZNYCH W SEZONIE LETNIM

Slide item 3

Sala Gimnastyczna

W SEZONIE ZIMOWYM ĆWICZENIA SPORTOWE ODBYWAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Spotkanie z podróżnikiem- panem Grzegorzem Chachurą

9.01.2018r.                

Pan Grzegorz Chachura, z właściwym sobie humorem, wprowadził nas w fascynujący świat przyrody. Tym razem celem jego podróży była Amazonia.

Swoją przygodę razem z podróżnikiem rozpoczęliśmy od Manaus, aby potem przenieść się w sam środek Dżungli Amazońskiej. Globtroter opowiadał nam o tym: w jaki sposób przetrwać w dżungli, zobaczyć jak żyją Indianie, gdzie można spotkać delfiny rzeczne i wiele innych ciekawostek. Relacje z tego spotkania szczegółowo przedstawiła Julka Baran z klasy VI.

Spotkanie z panią weterynarz Justyną Obarą- Gałek z przychodni weterynaryjnej „Vera”

15 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się spotkania uczniów klas I-III z panią weterynarz Justyną Obarą- Gałek z przychodni weterynaryjnej „Vera” w Sandomierzu. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zwyczajów i reakcji psów a także sygnałów, jakie dają człowiekowi, oraz nauka właściwego zachowania w przypadku ataku ze strony tych czworonogów. Pani doktor pokazywała slajdy , omawiała rasy psów potencjalnie niebezpiecznych .

Spotkanie panią Ewą Stadtmuler i twórcą komiksów panem Łukaszem Zabdy

26 kwietnia uczniowie klasy II a i II b zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Ewą Stadtmuler i twórcą komiksów, ilustratorem  panem Łukaszem Zabdy.

Pan Karol Bury Kasztelen Chorągwi Ziemi Sandomierskiej

2 i 3 marca zawitał do naszej szkoły niecodzienny gość – pan Karol Bury – kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej powstała w 1994 roku. Jej założycielem był właśnie Karol Bury, prawnik, sędzia Sądu Rejonowego w Sandomierz. Od początku pełnił on funkcje kasztelana chorągwi. Chorągiew Sandomierska była pierwszym bractwem rycerskim w Polsce południowo-wschodniej i dzięki temu zyskała dużą popularność. Rycerze sandomierscy organizowali lub brali udział w około 100 imprezach rocznie, występowali i nadal występują w wielu imprezach międzynarodowych i zagranicznych.

"Pij dużo doskonałego mleka, bo kosmiczna podróż czeka"

13 maja o godzinie 12 w naszej szkole odbyła się impreza o charakterze prozdrowotnym pt. „Pij dużo doskonałego mleka, bo kosmiczna podróż czeka”. Jej główną atrakcją  była  wizyta gościa specjalnego – Generała Mirosława Hermaszewskiego - jedynego Polaka, który odbył podróż w kosmos oraz jego prelekcja dotycząca przygotowania do tej misji i lotu rakietą kosmiczną.

 Uczestnikami uroczystości byli także przedstawiciele lokalnych władz i instytucji oraz uczniowie - reprezentanci kilku szkół.

 

Zaloguj się

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2016 Szkoła Podstawowowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl