Slide item 1

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY.

Slide item 2

Boisko Wielofunkcyjne

DYSPONUJEMY ZEWNĘTRZNYM BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM, NA KTÓRYM MOŻEMY ROZWIJAĆ TALENTY SPORTOWE NASZYCH PODOPIECZNYCH W SEZONIE LETNIM

Slide item 3

Sala Gimnastyczna

W SEZONIE ZIMOWYM ĆWICZENIA SPORTOWE ODBYWAJĄ SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

Koncert Electric Duo.

23 kwietnia w naszej szkole odbył się koncert muzyczny grupy „Electric Duo”. W jej skład wchodzą, jak sama nazwa wskazuje, dwaj muzycy o niezwykłych umiejętnościach i kunszcie muzycznym.

Pierwszy z nich – pan Krzysztof Orzechowski – to multiinstrumentalista - „człowiek orkiestra” i piosenkarz. Tym razem grał na wiolonczeli, ale , podczas poprzednich spotkań, widzieliśmy go już z wieloma innymi instrumentami w rękach. Jest też świetnym konferansjerem. Potrafi zaciekawić publiczność i ujarzmić uczniowskie temperamenty.

Drugi – Kamil Skicki- to wybitny skrzypek . Dowiedzieliśmy się, że, na tym niełatwym do opanowania instrumencie, gra on od 5 roku życia. Może się także pochwalić „słuchem absolutnym”, który pomaga mu w improwizacjach na każdy temat. Takie właśnie improwizacje zaprezentował muzyk dzieciom. W żartobliwy sposób ukazał swoją drogę do kariery, naśladując dźwięki, jakie wydawał jego instrument , wtedy , gdy był jeszcze przedszkolakiem , i stopniową ich przemianę, aż do dnia dzisiejszego. Dowiedzieliśmy się też, iż muzyk z sukcesem startował w telewizyjnym show TVN - „Mam Talent”. Obydwaj panowie pokazali swoje umiejętności, grając różnorodne gatunki muzyczne - od muzyki klasycznej po popularny pop.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały koncertu i chętnie uczestniczyły w licznych konkursach wplecionych w program artystyczny. Na pewno dla wielu z nich to spotkanie stanie się inspiracją na przyszłość.

Spotkanie z podróżnikiem- panem Grzegorzem Chachurą

9.01.2018r.

Pan Grzegorz Chachura, z właściwym sobie humorem, wprowadził nas w fascynujący świat przyrody. Tym razem celem jego podróży była Amazonia.

Swoją przygodę razem z podróżnikiem rozpoczęliśmy od Manaus, aby potem przenieść się w sam środek Dżungli Amazońskiej. Globtroter opowiadał nam o tym: w jaki sposób przetrwać w dżungli, zobaczyć jak żyją Indianie, gdzie można spotkać delfiny rzeczne i wiele innych ciekawostek. Relacje z tego spotkania szczegółowo przedstawiła Julka Baran z klasy VI.

Spotkanie z panią weterynarz Justyną Obarą- Gałek z przychodni weterynaryjnej „Vera”

15 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się spotkania uczniów klas I-III z panią weterynarz Justyną Obarą- Gałek z przychodni weterynaryjnej „Vera” w Sandomierzu. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zwyczajów i reakcji psów a także sygnałów, jakie dają człowiekowi, oraz nauka właściwego zachowania w przypadku ataku ze strony tych czworonogów. Pani doktor pokazywała slajdy , omawiała rasy psów potencjalnie niebezpiecznych .

Spotkanie panią Ewą Stadtmuler i twórcą komiksów panem Łukaszem Zabdy

26 kwietnia uczniowie klasy II a i II b zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Ewą Stadtmuler i twórcą komiksów, ilustratorem  panem Łukaszem Zabdy.

Pan Karol Bury Kasztelen Chorągwi Ziemi Sandomierskiej

2 i 3 marca zawitał do naszej szkoły niecodzienny gość – pan Karol Bury – kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej powstała w 1994 roku. Jej założycielem był właśnie Karol Bury, prawnik, sędzia Sądu Rejonowego w Sandomierz. Od początku pełnił on funkcje kasztelana chorągwi. Chorągiew Sandomierska była pierwszym bractwem rycerskim w Polsce południowo-wschodniej i dzięki temu zyskała dużą popularność. Rycerze sandomierscy organizowali lub brali udział w około 100 imprezach rocznie, występowali i nadal występują w wielu imprezach międzynarodowych i zagranicznych.

© 2016 Szkoła Podstawowowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl