ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW DO NASZEJ SZKOŁY

Lekcja z udziałem gościa - pani Beaty Staszczak

Tym razem o swojej pasji, która stała się sposobem na życie opowiadała uczniom klas IIa i IIb pani Beata Staszczak. Mama  Cypriana i Sebastiana przyniosła na zajęcia: maszynę do szycia, żelazko i bardzo dużo kolorowych materiałów. Na początku spotkania każdy dostał uszyte przez panią Beatę etui na różne przybory. Następnie nasz gość zaprezentował kolejne etapy powstawania takiego przybornika. Dzieci miały okazję poznać budowę i działanie maszyny do szycia.

Nasze pasje - robienie przetworów na zimę

Można mieć różne zamiłowania i umiejetności, także takie, które można rozwijać w domu. Taką cenną umiejętnością jest np. robienie przetworów.Uczniowie klasy 2b wykorzystali jesienne dary z sadów i ogrodów i przygotowali smakowite przetwory na czas zbliżającej się zimy. W zajęciach uczestniczyła mama Marysi pani Ela Byra, która najpierw zaprezentowała wykonane przez siebie smakołyki a później czuwała nad pracą dzieci.

Spotkanie z podróżnikiem

Uczniowie klas drugich mieli niedawno okazję spotkać się z panem Piotrem Cyburtem – rodzicem jednego z uczniów. Tym razem tematem spotkania nie był wykonywany zawód ale pasja i zainteresowanie, jakie rozwija pan Piotr.

Kolejne spotkanie z panem Grzegorzem Chachurą podróżnikiem z grupy „Trzask”.

14 luty 2019r. To już kolejne spotkanie z podróżnikiem z grupy „Trzask”. Gdzie tym razem wyruszyliśmy z panem Grzegorzem w podróż ? Do kraju kwitnącej wiśni- do JAPONII.

Kolejny kraj, którego piękno, historię i zwyczaje mieliśmy okazję poznać.Uczniowie, jak co roku, słuchali tej opowieści z zapartym tchem. Pan Grzegorz opowiadał o pracowitości Japończyków i ich przywiązaniu do tradycji, o tym jak dbają o środowisko, o nowoczesności widocznej na każdym kroku, ale też o bardzo poruszającej historii związanej z atakiem bombowym Hiroszimę.

Poznajemy zawody - dentysta

W tym roku szkolnym w klasach młodszych rozpoczęliśmy projekt po hasłem „Poznajemy zawody”. To cykliczne spotkania z rodzicami naszych uczniów.

Jako pierwszy odwiedził nas pan Budzyń - stomatolog. Na wstępie podkreślił, że każdy zawód jest ważny i potrzebny, a trud i wysiłek włożony w pracę należy odpowiednio szanować. W trakcie spotkania dzieci chętnie wypowiadały się na temat pracy swoich najbliższych, wielu uczniów z dumą opowiadało o swych rodzicach. W trakcie spotkania pan Tomasz opowiadał o swojej pracy, o znaczeniu dbania o zdrowie a wykorzystując przyniesione modele omówił budowę jamy ustnej. Jak przystało na dentystę, nie zapomniał przypomnieć o znaczeniu systematycznego mycia zębów, co osobiście zademonstrował.