KONKURS "TYSIĄC POWODÓW, BY CZYTAĆ"

PROSIMY O GŁOSY DLA NASZEJ SZKOŁY PRZEZ APLIKACJĘ MOBILNĄ " EMPIK" w PROGRAMIE "Mój Empik". MOŻNA WYGRAĆ 1000 KSIĄŻEK . GŁOSUJCIE CODZIENIE OD 24 X DO 28 XI !!!!!!!!! :)

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Tysiąc powodów, by czytać" zorganizowanego przez EMPIK. W ramach tego konkursu można wygrać dla szkoły 1000 książek.

Trzeba tylko spełnić 2 warunki:

1. Wybrać książkę i wykonać w jej oparciu pracę plastyczną.

2. Głosować od 24 X do 28 XI przez aplikację mobilną MÓJ EMPIK na swoją szkołę.

W imieniu naszej szkoły pracę plastyczną wykonali uczniowie klasy III b pod kierownictwem wychowawczyni pani Agnieszki Piętowskiej. Dzieci wybrały wzruszającą powieść Barbary Kosmowskiej pt. "Dziewczynka z parku".

Oto jak wyglądała wspólna praca nad "plakatem"

Pracę wykonało 21 uczniów z klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr2
im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu.

Dzieci wybrały przepiękną książkę napisaną przez Barbarę Kosmowską pt. „Dziewczynka z parku”. Poznały ją w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Powieść ukazuje bardzo ważne i trudne tematy: czas żałoby przeżywany przez dziecko i osobę dorosłą, chorobę taty i przyjaciela oraz przyjaźń między dziewczynką i chłopcem.
Przedstawiona scena nawiązuje do tytułu książki. Park to miejsce, w którym dwoje przyjaciół: Andzia, Jeremiasz i jego pies Tango spędzają dużo czasu. Zimą- jeżdżą na sankach a wiosną obserwują ptaki, szukają kretowisk oraz kryjówek jeży.
Ilustracja przedstawia dzieci wracające do domu. Podczas powrotu Jeremiasz opowiada Andzi o swojej chorobie, o tym jak znalazł Tango i jak bardzo starał się dla niego wyzdrowieć.

Uczniowie klasy III rysowali poszczególne elementy, następnie naklejali je na karton, tworząc ilustrację do książki.