Już piętnasty raz młodzi Artyści rywalizowali o nagrody Burmistrza miasta Sandomierza w dwóch kategoriach: wokalnej i tanecznej. W obu kategoriach wyszczególniono występy indywidualne i zespołowe, a także wiekowe uczniów klas I-III i IV-VI. W imprezie uczestniczyło około 270 uczniów.
Wykonawców oceniało jury w składzie:
p. Anna Wrona- SP 3 Sandomierz
p. Ewa Krzemińska -przewodnicząca- SP Obrazów
p. Danuta Cira- SP 2 Sandomierz
p. Anna Rajkowska - SP 1 Sandomierz
p. Ewa Skrzypek- SP 4 Sandomierz
Przy ocenie brano pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, choreografię,wykonanie, akompaniament, walory wychowawcze i ogólny wyraz artystyczny.
Zwycięzcom nagrody wręczali: Pan Burmistrz Marek Bronkowski, dyrektor SP 2 mgr Elżbieta Sobolewska, dyrektor SP 3 mgr Grzegorz Socha oraz organizatorki mgr Halina Miłek SP 3, mgr Maria Bernaś SP 2 .
Ocena zespołów
W kategorii TANIEC LUDOWY
I miejsce „Sędomir” – SP 3 Sandomierz
II miejsce Klasa 3c SP 1 Sandomierz
III miejsce Klasa 2c SP1 Sandomierz
I miejsce „Sędomir” – SP 3 Sandomierz
II miejsce Klasa 3c SP 1 Sandomierz
III miejsce Klasa 2c SP1 Sandomierz
W kategorii MINIATURY TANECZNE
I miejsce Zespół z kl.3a SP 4 Sandomierz
II miejsce Zespół „Stokrotki ’’SP Obrazów
III miejsce Klasa 1a SP 2 Sandomierz
III miejsce Katarzyna Lubańska SP3
Wyróżnienie: Bartłomiej Cichoń z zespołem SP Obrazów
W kategorii SOLIŚCI KLAS I-III
I miejsce Jakub Kuziora SP 4 Sandomierz
II miejsce Julia Żulińska SP 4 Sandomierz
II miejsce Klaudia Grzesik SP 3 Sandomierz
III miejsce Kaja Rogowska SP Obrazów
Wyróżnienia: Amelia Mazur SP 2 Sandomierz, Julia Lipiec SP Obrazów, Natalia Sygnet SP Obrazów.
II miejsce Julia Żulińska SP 4 Sandomierz
II miejsce Klaudia Grzesik SP 3 Sandomierz
III miejsce Kaja Rogowska SP Obrazów
Wyróżnienia: Amelia Mazur SP 2 Sandomierz, Julia Lipiec SP Obrazów, Natalia Sygnet SP Obrazów.
W kategorii SOLIŚCI KALS IV-VI
I miejsce Maria Kapsa SP 1 Sandomierz
I miejsce Natalia Jankowska SP 4 Sandomierz
II miejsce Aleksandra Greszta SP 4 Sandomierz
II miejsce Julia Łukawska SP 1 Sandomierz
III miejsce Szymon Wozniak SP 3 Sandomierz
Wyróżnienie zdobyli:
Aleksandra Sieradzka SP 1, Emilia Mokrzycka SP 2 , Urszula Biernicka SP 2, Paweł Bednarz SP 3, Gabriela Kołodziej SP 3, Klaudia Sobieraj SP 3, Patrycja Kwiecień SP Obrazów, Piotr Stasiek SP Obrazów.
Aleksandra Sieradzka SP 1, Emilia Mokrzycka SP 2 , Urszula Biernicka SP 2, Paweł Bednarz SP 3, Gabriela Kołodziej SP 3, Klaudia Sobieraj SP 3, Patrycja Kwiecień SP Obrazów, Piotr Stasiek SP Obrazów.
W kategorii ZESPOŁY ŚPIEWAJĄCE KLASY I-III
I miejsce Klasa III a SP 3 Sandomierz
II miejsce Klasa I a SP3 Sandomierz
II miejsce Kinga Burzańska, Oliwia Bońcerowska SP Obrazów
III miejsce Aleksandra Zimnicka, Karolina Grębowiec SP 2
Wyróżnienie zdobyli:
Klasa II a,b,c SP 3 Sandomierz
Klasa II a,b,c SP 3 Sandomierz
W kategorii ZESPOŁY ŚPIEWAJĄCE KLASY IV-VI
I miejsce Zespół wokalny SP Obrazów
II miejsce Zespół z kl. IV a SP 1 Sandomierz
III miejsce Zespół z kl. V b SP 3 Sandomierz
I miejsce Zespół wokalny SP Obrazów
II miejsce Zespół z kl. IV a SP 1 Sandomierz
III miejsce Zespół z kl. V b SP 3 Sandomierz
Dziękujemy Burmistrzowi miasta Sandomierza za patronat nad XIV Międzyszkolnym Przeglądem Działalności Artystycznej Szkół, Przedsiębiorstwu Handlowo – Usługowemu „Roma” za przygotowanie dyplomów , ks. dr Tomaszowi Lisowa za udostępnienie Domu Katolickiego, gdzie szkoły mogły zaprezentować swą działalność artystyczną oraz Sandomierskiemu Centrum Kultury za zorganizowanie i obsługę nagłośnienia.