„Bezpieczny Internet”

Strony pomocne dla nauczycieli i uczniów opracowane przez Zespół Ewaluacyjny w związku z realizacją Ewaluacji wewnętrznej w roku szkolnym 2017-18.

  1. https://sieciaki.pl/warto-wiedziec

Portal zawiera filmy, gry dla dzieci, wskazówki , jak bezpiecznie korzystać z Internetu

  1. http://necio.pl/

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. W ramach projektu powstał szereg materiałów multimedialnych (bajka, piosenki, teledyski, aplikacja mobilna "Necio") oraz zestawy edukacyjne do wykorzystania w czasie zajęć w przedszkolu lub szkole. Najmłodsi poprzez zabawę, rozwiązywanie ćwiczeń i naukę piosenek w łatwy sposób przyswoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Materiały można pobrać ze strony: edukacja.fdds.pl

  1. http://digitalyouth.pl/bezpiecznyfb/

Zawiera m.in. porady jak bezpiecznie korzystać z facebooka oraz informacje nt. możliwości wykorzystania rożnych programów komputerowych.

  1. https://116111.pl/dzieci

Strona zawiera informację na temat funkcjonowania Telefonu Zaufania 116 111. Służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).

  1. http://przytulhejtera.pl/ Zawiera wskazówki, jak sobie radzić ze zjawiskiem hejtowania.
  2. http://wsieci.tv/

Projekt "W Sieci" to wspólne przedsięwzięcie edukacyjne Fundacji Dzieci Niczyje oraz firmy Microsoft adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego głównym elementem jest talk show prowadzony przez Ewę Farną, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi porusza kwestie uwodzenia w sieci oraz cyberprzemocy. Reportaże i wywiady wykorzystane w programie prezentują również pozytywne, efektywne zastosowania sieci. W ramach projektu opracowane zostały scenariusze zajęć lekcyjnych poświęconych bezpiecznemu i efektywnemu korzystaniu z mediów elektronicznych. Projekt "W Sieci" został objęty patronatem Komendy Głównej Policji i jest elementem programu "Safer Internet" w Polsce.

  1. https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/publikacje.html

Strona zawiera m.in. poradniki dla nauczycieli, rodziców, wyniki badań (np. „Nastolatki wobec internetu”. Obszerny i wartościowy obraz nastolatków w dobie informatycznej rewolucji). Prowadzona jest przez NASK - instytut badawczy podległy Ministerstwu Cyfryzacji. Prowadzi badania w zakresie opracowywania rozwiązań zwiększających efektywność, niezawodność i bezpieczeństwo sieci teleinformatycznych oraz innych złożonych systemów sieciowych.

Kalendarium

Dzisiaj jest:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl