Biblioteka szkolna w roku szkolnym 2023/2024 czynna:

we wtorki, środy i czwartki  w godzinach 8.00 - 14.00

(w  poniedziałki i piątki biblioteka nieczynna)

Bibliotekarz szkolny - mgr Beata Audycka

Zagubienie podręcznika - postępowanie

W przypadku zgubienia podręczników zakupionych ze środków dotacji celowej Rodzic dokonuje zwrotu kosztów zgubionego podręcznika ( po uzgodnieniu jego wartości z bibliotekarzem) na konto szkoły: 63 9429 0004 2001 0001 8904 0002 – Bank Spółdzielczy w Sandomierzu. W treści przelewu należy wpisać : „zwrot za podręcznik ………………, (imię nazwisko, klasa , nazwa podręcznika)”.

Pokwitowanie po wpłacie należy dostarczyć do biblioteki szkolnej!.

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19

Postanowienia ogólne:

1. Bibliotekarz powinien przebywać w bibliotece szkolnej w rękawiczkach. Nie ma obowiązku zakładania maseczki jako osłony nosa i ust, jednak może nakładać maseczkę lub przyłbicę podczas wykonywania obowiązków.
  2. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (rekomendowane są 2  metry, minimum 1,5 m). Zaleca się, aby użytkownicy nie przekraczali wyznaczonych linii (oznakowanie na podłodze), jeśli takie są wyznaczone.
  3. Zapewnia się w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia (co godzinę).
  4. Należy regularnie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, poręcze, blaty, oparcia krzeseł.
  5. W pomieszczeniu biblioteki może przebywać maksymalnie 2 czytelników, w celu umożliwienia przestrzegania wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego.
  6. Ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie – książki podaje bibliotekarz.
  7. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki.
  8. Książki można zamawiać telefonicznie lub przez dziennik elektroniczny.
  9. Wszystkie zwrócone książki , będą przebywać w kwarantannie przez okres 3 dni (książki należy oznakować datą, w której zostały przyjęte).

Okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach:

• na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, płyty itp.) wirus jest aktywny do 72 godzin (trzy doby);
  • tektura i papier – wirus jest aktywny do 24  godzin (jedna doba).
  • Kwarantannie podlegają wszystkie materiały biblioteczne.
  • Ograniczony zostaje dostęp do księgozbioru.
  • Po przyjęciu książek od użytkownika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
  • Przyjęte książki powinny zostać odłożone na osobne półki. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny – do 3 dni.