Wiadomości ogólne

Nazwa zadania:
Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Sandomierz realizowanego w ramach Programu dla gmin województwa świętokrzyskiego pn. „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej”.

Kwota dofinansowania:
Całkowity koszt zadania 75.000,00 zł., w tym kwota dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach 60.000,00 zł.
(dotacja w kwocie 60.000,00 zł. stanowiącej 80% kosztów kwalifikowalnych z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania: Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Sandomierz)
Dotację otrzymały trzy szkoły podstawowe, każda w kwocie 20.000,00 zł.

Realizacja zadania:

Przybyło do szkoły specjalistyczne wyposażenie pracowni, które zostało stosownie rozdysponowane i umieszczone w specjalnie zakupionych regałach. Wyposażenie można podzielić na działy, w skład których wchodzą:

- ochrona powietrza atmosferycznego, energia odnawialna;

- ochrona wód;

- ochrona gleb i powierzchni ziemi;

- obserwacje, badania i pomiary przyrodnicze;

- plansze, gry, puzzle.

Wizyta przedszkolaków w naszej stacji meteorologicznej

Zajęcia w terenie to najlepszy sposób przyswajania wiedzy z przyrody, dlatego we wtorek 17.04. 2018 r dzieciaki z Przedszkola nr 3 wraz z opiekunami wybrały się do naszej szkoły, aby pogłębić wiedzę na temat pogody.

 

W szkole istnieje pracownia ekologiczno- przyrodnicza, a w niej mnóstwo urządzeń do obserwacji pogody.

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

17 października 2018 roku grupa uczniów, członków kół przyrodniczych z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyła w warsztatach ekologicznych pt.: „Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem”. Celem spotkania było pogłębienie wiedzy ekologicznej oraz wymiana doświadczeń i nawiązanie współpracy między szkołami na terenie, których funkcjonują pracownie ekologiczno-przyrodnicze. Pracownie te powstały w ramach projektu dla gmin województwa świętokrzyskiego pod hasłem: „ Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej”, a sfinansowane zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Praktyczna lekcja o pogodzie.

 

 

Uczniowie klasy IIb omawiając tematy dotyczące pogody uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Teresą Bryłę, która opowiadała o składnikach pogody i pokazywała dzieciom przyrządy znajdujące się w szkolnej stacji pogody.

Podsumowanie projektu „Pracownia ekologiczno-przyrodnicza w szkole podstawowej”.

 22 listopada odbyły się wywiadówki. Była to równocześnie okazja do podsumowania projektu „Pracownia ekologiczno-przyrodnicza w szkole podstawowej”. Na korytarzach I piętra zaprezentowane zostały przez uczniów klas II- VIII pomoce dydaktycznych i przyrządy pomiarowe znajdujące się na wyposażeniu pracowni. Młodzi ekolodzy informowali rodziców o sposobach wykorzystania sprzętu podczas lekcji oraz demonstrowali ciekawe doświadczenia i eksperymenty.

 

Kalendarium

Dzisiaj jest:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl