Klasy drugie spotykają się z kowalem.

W środę obie klasy drugie miały spotkanie z tatą jednej z koleżanek. Pan Adam Stolarczyk opowiedział o pracy kowala, pokazał również narzędzia jakimi się posługuje. Dzieci mogły obejrzeć film, o tym jak powstała lampka w kształcie sowy. Na pamiątkę spotkania dzieci dostały wisiorki na szczęście, które zrobiła Jagoda razem ze swoją mamą.

Dziękujemy serdecznie.

Spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Chachurą

Czwartek ( 20 kwietnia) w naszej szkole odbyło się    „Spotkanie z podróżnikiem” panem Grzegorzem Chachurą z grupy Trzask.pl. Członkowie tej grupy zwiedzają świat i w oparciu o zdobyte doświadczenia prowadzą w szkołach pasjonujące lekcje geografii , pokazując wykonane przez siebie zdjęcia dokumentujące podróż oraz ciekawe eksponaty z odwiedzanego akurat zakątka świata.

Tym razem pan Grzegorz, który już nieraz odwiedził naszą szkołę, zabrał uczniów w podróż do Kenii. Poznanie tego kraju rozpoczynamy od Mombasy- największego miasta kenijskiego. Głównym celem podróży nie jest jednak zwiedzanie miast , ale safari . Bezkrwawe polowanie , na grubego afrykańskiego zwierza tzw. „wielką piątkę” ( lew, słoń , lampart, nosorożec i bawół) odbywa się w parku narodowym Masaj Mara ( Ziemia Masajów). Podróżnik nie tylko wyświetlał zdjęcia , ale także wyjaśniał różne zjawiska i pojęcia geograficzne takie jak np. zmienność pór roku w Afryce czy wielka migracja zwierząt. Opowiedział też o plemieniu Masajów zamieszkujących te tereny i pokazał ich strój.

Było to niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Spotkanie z pszczelarzem.

12 kwietnia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach " Pszczoły nasi mali przyjaciele". Prowadzący spotkanie pan Marcin opowiedział o pracy pszczelarza, pokazał jego narzędzia pracy, uczył dzieci oznaczać królową oraz pokazał pszczoły w specjalnym "bezpiecznym" ulu. Odpowiadał na wiele pytań naszym zainteresowanym tą tematyką uczniom.

Pamiątką z tego spotkania była własnoręcznie wykonana świeca, naklejka oraz dyplom.

Dzieci nabyły dużo nowej wiedzy, a także wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów.

Spotkanie z psychodietetykiem.

Klasy młodsze odwiedziła pani Aleksandra Pawlica, która jest psychodietetykiem i pracuje w Poradni Żywieniowej w Sandomierzu na ul. Baczyńskiego 2b. Pokazała dzieciom z klas trzecich, drugich i czwartych prezentację pt. "Jak jeść normalnie i żyć zdrowo?" oraz omówiła ważne zagadnienia związane z prawidłowym odżywianiem.Nasz gość służył także radą i pomocą zainteresowanym rodzicom. Na pożegnanie wszyscy otrzymali przepis na ekspresowe muffiny na drugie śniadanie. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

SPOTKANIE Z MEDIATOREM SĄDOWYM

W środę 7 grudnia klasę 1 a i 1 b odwiedził pan Piotr Wiśniewski, który jest mediatorem sądowym. W czasie spotkania pierwszaki poznały, czym są mediacje rówieśnicze i kto może zostać mediatorem. Rozmawiały też o powodach kłótni i konfliktów między dziećmi. Dowiedziały się, że mediacje najlepiej przeprowadzać w neutralnym miejscu, a mediatorem powinna być osoba dla nas obca i nie związana emocjonalne z nami. Pan Piotr wyjaśnił także, że mediacje są dobrowolne, a informacje przekazane przez obie strony poufne. W spotkaniu uczestniczyła również mama naszego kolegi p. Kasia, która pomogła dzieciom odegrać scenki ilustrujące konflikt, a pan Piotr jako mediator podpowiadał, jak taki konflikt rozwiązać. To była bardzo ciekawa i pouczająca dla nas lekcja. Bardzo dziękujemy p. Kasi, za pomoc w organizacji spotkania a p. Piotrowi za przyjęcie zaproszenia i przekazane informacje.

Kalendarium

Dzisiaj jest:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl