Spotkanie ze stomatolożką

W środę klasę I b odwiedziła pani Grażyna Stefaniak – lekarz dentysta i mama jednej z uczennic. Mama Marysi przygotowała interesującą prezentację, z której dzieci dowiedziały się, jak wyposażony jest gabinet dentystyczny oraz w jaki sposób należy dbać o zęby. Pani doktor zwróciła uwagę na rodzaje szczoteczek i pokazała ich prawidłowe stosowanie. Podczas spotkania dzieci bardzo chętnie opowiadały o własnych doświadczeniach i przeżyciach związanych z zębami i wizytą w gabinecie dentystycznym. Na zakończenie uczniowie przygotowali plakaty dotyczące dobrego i złego „traktowania zębów”. Mamie Marysi bardzo dziękujemy za poświęcony czas i super lekcję.

Spotkanie z podróżnikiem.

W czwartek ( 30 listopada) po raz kolejny odwiedził nas pan Grzegorz Chachura - podróżnik z grupy Trzask.Pl. Tym razem podczas „Spotkania z podróżnikiem” opowiadał o Tajlandii . Swoją podróż przez ten kraj zilustrował licznymi slajdami i eksponatami. Jak zawsze zasypał słuchaczy wiedzą geograficzną i przyrodniczą ale także licznymi ciekawostkami. Dowiedzieliśmy się np. gdzie żyją „kobiety żyrafy” , poznaliśmy stolicę kraju – Bangkok, odwiedziliśmy szpital dla tygrysów, przekonaliśmy się, że wydaliny słonia czyli potocznie kupa, może służyć do wyrobu papieru! Zobaczyliśmy słynny most na rzece Kwai oraz poznaliśmy postać króla Bhumibola, Ramy IX – jednego z najdłużej panujących władców na świecie, którego wizerunek umieszczony jest na wszystkich banknotach w Tajlandii. Podróż była porywająca, więc z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkania.

Klasy drugie spotykają się z kowalem.

W środę obie klasy drugie miały spotkanie z tatą jednej z koleżanek. Pan Adam Stolarczyk opowiedział o pracy kowala, pokazał również narzędzia jakimi się posługuje. Dzieci mogły obejrzeć film, o tym jak powstała lampka w kształcie sowy. Na pamiątkę spotkania dzieci dostały wisiorki na szczęście, które zrobiła Jagoda razem ze swoją mamą.

Dziękujemy serdecznie.

Spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Chachurą

Czwartek ( 20 kwietnia) w naszej szkole odbyło się    „Spotkanie z podróżnikiem” panem Grzegorzem Chachurą z grupy Trzask.pl. Członkowie tej grupy zwiedzają świat i w oparciu o zdobyte doświadczenia prowadzą w szkołach pasjonujące lekcje geografii , pokazując wykonane przez siebie zdjęcia dokumentujące podróż oraz ciekawe eksponaty z odwiedzanego akurat zakątka świata.

Tym razem pan Grzegorz, który już nieraz odwiedził naszą szkołę, zabrał uczniów w podróż do Kenii. Poznanie tego kraju rozpoczynamy od Mombasy- największego miasta kenijskiego. Głównym celem podróży nie jest jednak zwiedzanie miast , ale safari . Bezkrwawe polowanie , na grubego afrykańskiego zwierza tzw. „wielką piątkę” ( lew, słoń , lampart, nosorożec i bawół) odbywa się w parku narodowym Masaj Mara ( Ziemia Masajów). Podróżnik nie tylko wyświetlał zdjęcia , ale także wyjaśniał różne zjawiska i pojęcia geograficzne takie jak np. zmienność pór roku w Afryce czy wielka migracja zwierząt. Opowiedział też o plemieniu Masajów zamieszkujących te tereny i pokazał ich strój.

Było to niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Spotkanie z pszczelarzem.

12 kwietnia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach " Pszczoły nasi mali przyjaciele". Prowadzący spotkanie pan Marcin opowiedział o pracy pszczelarza, pokazał jego narzędzia pracy, uczył dzieci oznaczać królową oraz pokazał pszczoły w specjalnym "bezpiecznym" ulu. Odpowiadał na wiele pytań naszym zainteresowanym tą tematyką uczniom.

Pamiątką z tego spotkania była własnoręcznie wykonana świeca, naklejka oraz dyplom.

Dzieci nabyły dużo nowej wiedzy, a także wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów.