Mobilne Laboratoria Przyszłości

W dniu 26 stycznia naszą szkołę odwiedzili edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie z SP 2 mieli niepowtarzalną okazję, pod okiem specjalistów, zapoznać się z elementami robotyki. Dzieci podzielone były na 2 grupy , które pod opieką edukatorów i nauczycieli pracowały w osobnych salach. I grupa poznawała tajniki druku 3D, natomiast druga uczyła się i wykonywała ćwiczenia pokazujące, jak widzi komputer , a następnie programowała i „bawiła się” robotami Photon. Potem grupy wymieniały się salami.
W drugiej turze w gościnnych salach naszej szkoły pojawili się uczniowie z pozostałych szkół podstawowych z terenu miasta: SP1, SP3 i SP4, którzy także mieli okazję zgłębić swoją wiedzę z tego zakresu.


Zajęcia warsztatowe były prowadzone dla grup 10-15 osobowych. Pokaz dotyczył takich bloków bloków tematycznych jak :
DRUK 3D
Wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej (posiadanej przez prawie wszystkie szkoły w Polsce - dzięki programowi Laboratoria Przyszłości). Młodzież w ciągu 1 godziny lekcyjnej zapozna się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia uczeń/uczniowie przygotują będą wprowadzać drobne modyfikacje w przygotowanym projekcie, aby następnie przesłać projekt do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy.
JAK WIDZI KOMPUTER?
Wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Młodzież w ciągu 45 minut zapozna się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to będzie stanowić wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.
ROBOTY PHOTON
Przygoda z Photonem to wprowadzenie w świat technologii i programowania. Zajęcia łączą ze sobą naukę oraz zabawę. Podczas zajęć uczniowie rozwijają kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia. Poziomy trudności są w pełni dostosowane do grupy wiekowej. Uczniowie dowiedzą się, jak działa robot oraz wczują się w rolę młodych programistów. Photon jest wyposażony w świecące diody, głośnik i szereg czujników. Dzięki temu daje on możliwość zaprogramowania jazdy i reagowania na określone bodźce.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

 

Kalendarium

Dzisiaj jest:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl