Szkoła Podstawowa nr 2

IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W SANDOMIERZU

JUBILEUSZ 100-LECIA SZKOŁY 1919-2019

DOŁĄCZ DO NAS I WSPÓLNIE TWÓRZMY HISTORIĘ NASZEJ SZKOŁY

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Koncert Electric Duo.

23 kwietnia w naszej szkole odbył się koncert muzyczny grupy „Electric Duo”. W jej skład wchodzą, jak sama nazwa wskazuje, dwaj muzycy o niezwykłych umiejętnościach i kunszcie muzycznym.

Pierwszy z nich – pan Krzysztof Orzechowski – to multiinstrumentalista - „człowiek orkiestra” i piosenkarz. Tym razem grał na wiolonczeli, ale , podczas poprzednich spotkań, widzieliśmy go już z wieloma innymi instrumentami w rękach. Jest też świetnym konferansjerem. Potrafi zaciekawić publiczność i ujarzmić uczniowskie temperamenty.

Drugi – Kamil Skicki- to wybitny skrzypek . Dowiedzieliśmy się, że, na tym niełatwym do opanowania instrumencie, gra on od 5 roku życia. Może się także pochwalić „słuchem absolutnym”, który pomaga mu w improwizacjach na każdy temat. Takie właśnie improwizacje zaprezentował muzyk dzieciom. W żartobliwy sposób ukazał swoją drogę do kariery, naśladując dźwięki, jakie wydawał jego instrument , wtedy , gdy był jeszcze przedszkolakiem , i stopniową ich przemianę, aż do dnia dzisiejszego. Dowiedzieliśmy się też, iż muzyk z sukcesem startował w telewizyjnym show TVN - „Mam Talent”. Obydwaj panowie pokazali swoje umiejętności, grając różnorodne gatunki muzyczne - od muzyki klasycznej po popularny pop.

 Dzieci z zainteresowaniem słuchały koncertu i chętnie uczestniczyły w licznych konkursach wplecionych w program artystyczny. Na pewno dla wielu z nich to spotkanie stanie się inspiracją na przyszłość.

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl