Spotkanie grupy teatralnej „Przystanek Dwójka” z reżyserem - panem Krzysztofem Zbierankiem !

KRZYSZTOF ZBIERANEK – Prace reżyserską rozpoczął w 1978 roku przy filmie „Operacja Himmler” w reżyserii Zbigniewa Chmielewskiego, twórcy seriali „Dyrektorzy” i „Daleko od szosy”. W następnych latach jako II reżyser pracował przy realizacji filmów historycznych z Jerzym Hoffmanem, Jerzym Kawalerowiczem, Krzysztofem Krauze, Jerzym Sthurem, Waldemarem Krzystkiem i Janem Kidawą-Błońskim.


Najważniejsze polskie filmy historyczne ostatnich lat z jego reżyserskim udziałem to m.in.: „Ogniem i mieczem”, ”Qvo vadis” i „Gry uliczne”. Kierował również zagranicznymi ekipami filmowymi takich reżyserów jak Stevena Spielberga, Roberta M. Yanga, czy Agnieszki Holland.
Jako II reżyser współtworzył aż 4 filmy, które zdobyły ZŁOTE LWY na Polskim Festiwalu Filmowym w Gdyni: „Warszawa”, „Mała Moskwa”, „Różyczka”, „Rewers”.
Odpowiedzialny za reżyserię obsady w filmach Patryka Vegi, a obecnie w serialu „Leśniczówka”.

6 listopada odbyło się spotkanie grupy teatralnej „Przystanek Dwójka” i jej opiekunów: Anny Cież i Justyny Wesołowskiej z Krzysztofem Zbierankiem. Reżyser obserwował pracę uczniów nad nowym spektaklem – adaptacją teatralną fragmentu powieści Lucy Maud Montgomery „ Ania z Zielonego Wzgórza” . Autorką scenariusza jest uczennica klasy VIII – Julia Gołąb. To dzięki niej i jej rodzicom doszło do wizyty znanego twórcy filmowego w naszej szkole. Artysta zapoznał się z wcześniejszej realizowanymi spektaklami teatru szkolnego utrwalonymi w postaci filmów. Opowiadał o swoim życiu i twórczości. Dzielił się swoimi spostrzeżeniami i sugestiami oraz pomysłami na dalszy rozwój grupy. Bardzo podobała mu się idea takiej działalności szkoły. Zaproponował swoją pomoc i wsparcie merytoryczne , co przyjęliśmy z ogromnym entuzjazmem i za co serdecznie dziękujemy.

Kalendarium

Dzisiaj jest:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

im. Króla Kazimierza Wielkiego 

w Sandomierzu

27-600 Sandomierz, ul. Mickiewicza 9

tel./fax: (15) 832 25 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 864-176-44-80

REGON: 001187839

Dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: studioweb.net.pl